
Льодова арена — «болото на околиці», або Зима — єдиний меценат активного відпочинку у місті?
- Актуально
- 277
- 1 коментар(і)
- 16-12-2016 01:53

БАГАТІ — НА ЗИМОВІ КУРОРТИ, БІДНІ — ЗА КОМП’ЮТЕРИ. А КУДИ — НОВОГРАДЦІ?
Зимові види спорту у нашому місті, на жаль, практично не культивуються — з радянських часів, коли скрізь були популярними хокей, фігурне катання, вислови на кшталт: «Кидай курити — ставай на лижі!». У незалежній Україні на це завше бракує коштів. Зауважте, не у можновладців, які не гребують можливістю оздоровитися на зимових курортах світу. Більшості доводиться констатувати невтішне: льодові арени є, хіба що, в обласних центрах, і на цей відпочинок не усі мають гроші. Купівля лиж у заможніших сім’ях поступилася айфонам, у бідніших — не завжди знайдеться, чим заткнути діри у сімейному бюджеті. І ті, й інші скаржаться на дітей, які просиджують дитинство за моніторами.
Сучасне покоління мало знайоме з активним зимовим відпочинком — це сумна статистика, але ще не зовсім тотальна. Завдяки окремим ентузіастам, котрі пропагують власним прикладом активний зимовий відпочинок. У Новограді, на щастя, такі є. Шкода, що зусилля цих людей досі не підтримала жодна влада, тому це схоже на «гру в одні ворота». Можемо судити про це, не один рік спостерігаючи за діяльністю любителів хокею у нашому місті. Щойно крига створить імпровізований льодовий каток, вони запрошують любителів із міста і району на хокей у якості гравців чи вболівальників.
Щоправда, грати і вболівати людям доводиться на замерзлих болотах на околиці міста — за ринком «Урожай» (у районі гаражів) та біля залізничного переїзду. Це теж констатуємо вже не один рік поспіль. Перед початком нового сезону ми поцікавилися ситуацією в одного з активістів-гравців — Сергія Руденка, який, разом із командою, продовжує просувати ідею «в маси». Для скептиків зауважимо: лише одного разу прийшовши на матч на звичайне болото, ви зможете оцінити користь від зусиль цих ентузіастів.
— Пане Сергію, з початком морозів любителі зимового спорту активізуються. У вас на вихідних планувалися збори щодо організації та проведення міськрайонного чемпіонату та участі нашої збірної команди в обласних змаганнях. Провели збори? Які перспективи розвитку хокею цьогоріч?
— Так, збори ми провели. Хокеїсти налаштовані рішуче! Готові провести сезон достойно. Наразі ставимо декілька основних завдань, які слід вирішити: формування команд у місті і районі, проведення відкритого міськрайонного чемпіонату з хокею, формування міськрайонної збірної команди та забезпечення необхідним екіпіруванням для участі в обласному чемпіонаті.
«ПОКИ ВЛАДА НАДУМАЄ ВЗУТИ КОВЗАНИ, ТО ВЖЕ ЧАС ГРАТИ У ФУТБОЛ»
— Це — на власному ентузіазмі, чи є підтримка з боку влади?
— У березні я подав проект програми розвитку зимових видів спорту, але досі ніхто навіть не намагався це обговорювати чи щось робити у цьому напрямку. Нещодавно, за втручання депутата Ігоря Юшманова, вдалося організувати зустріч із заступниками міського голови Оксаною Гвозденко та Наталією Борис, на якій так ні про що і не домовились. Справа не тільки в хокеї, а загалом у зимовому спорті.
Потенціал для розвитку у цьому напрямку у нас є! І непогані гірки для катання на лижах та санчатах, і живописні переліски та поля для лижних трас, і майданчики у дворах та школах, де цілком можна облаштувати льодові майданчики.
— Чому ж так важко домовитися про це з владою?
— Я мав надію, що з приходом нової влади щось у цьому напрямку зміниться, але, схоже, помилився. Нова команда така ж неповоротка, як і попередня. Поки влада надумає взути ковзани, то вже час грати у футбол! А погодні умови у нас вимагають оперативності: випав сніг — стаємо на лижі, вдарив мороз — одягаємо ковзани. Не чекаємо, доки усе розтане. Але у нас бракує потужної і оперативної роботи. Пропонуєш допомогу — кажуть, що краще знають, критикуєш за непродумані рішення — ображаються.
— Ви багато років відслідковуєте ситуацію з хокеєм в Україні. Раніше Житомирщина пасла задніх — була єдиною областю, де не було хокейної федерації. Яка ситуація нині?
— У Житомирі вже є обласна федерація хокею, але вона не працює так, як мала би працювати. Причина та сама, що й у нас: відсутність бажання у влади розвивати хокей.
На щастя, і в Житомирі є ентузіасти, які у свій вільний час, за власні кошти, розвивають цей потужний і видовищний спорт, залучають до занять дітей та молодь.
— Але у нас і з футболом потуги великі, хоч це — більш масовий вид спорту. Очевидно, цим і керуються, коли вирішують, на що виділяти кошти.
«АКТИВНИЙ ЗИМОВИЙ ВІДПОЧИНОК ОСОБЛИВО ПОТРІБЕН ДІТЯМ!»
— У хокей, до речі, грає багато футболістів! Хлопці кажуть, що це неабияк допомагає їм у футболі. Але ж хокей — не єдиний пріоритет. Найважливішим завданням вважаю збільшення бажаючих кататись на ковзанах та ставати на лижі, особливо це потрібно дітям! Якщо ми серйозно не візьмемося за фізичне виховання дітей, то матимемо хворобливе і слабке покоління, не здатне протистояти хворобам і ворогам!
— Ви раніше писали пропозиції на адресу попереднього міського голови щодо створення льодового комплексу. Нагадаю, тоді впроваджувалася державна програма, згідно з якою в Україні планували побудувати двадцять льодових арен, тож нам радили встигнути «вскочити на підніжку поїзда». Чим це завершилося тоді?
— Нічим. Наразі у проекті нова програма розвитку спорту на 2017-2021 роки, за зміни до якої я нині «воюю» з профільним управлінням. Управління зверталося до спорткомітету за пропозиціями, усі пропозиції по зимових видах і по розвитку технічних видів давав я. Буду проштовхувати їх на депутатських комісіях.
— У місті часто згадують про спорудження ФОК — фізкультурно-оздоровчого комплексу. Є інформація, що влада вже працює з проектантами. А чи передбачено там будівництво льодового майданчика?
— Ні, бо це суттєво здорожчує й ускладнює конструкцію. Попередньо погодили на стадіоні «Авангард», зліва від центрального входу. Наразі запропоноване поетапне вирішення питання: щороку виділяти з бюджету кошти. На першому етапі зробити залізобетонний майданчик, потім — обладнати борти і загорожу, за тим вирішити із накриттям. І вже на останньому етапі встановити необхідне обладнання для штучного льоду. Майданчик може використовуватися взимку як льодова арена, а влітку — як тенісний корт, волейбольний або баскетбольний майданчик, для катання на роликах або скейтах.
— Невже жоден меценат не зацікавився досі створенням подібного майданчика?
— Цікавилися, але далі справа не пішла.
— То чи готові наші хокеїсти до нового сезону? Скільки нині коштує екіпірування?
— Повне екіпірування мають 5-7 гравців, а ще потрібно забезпечити 10-12. Якщо купувати нове і не дуже «круте», то це коштує 10-12 тисяч гривень на одного гравця. Для голкіпера — у рази дорожче… Наразі відпрацьовуємо різні варіанти: залучаємо спонсорів, шукаємо варіанти придбання вживаного екіпірування.

Звертаємося до любителів зимової риболовлі з проханням не рубати лід і не пробурювати лунки на озерах, де ми традиційно влаштовуємо ковзанки, днями встановили про це попереджувальні таблички. Щойно лід зміцніє — проводитимемо роботи з покращання якості льодового покриття. Усіх бажаючих долучитися до процесу запрошуємо до співпраці на користь громади. Дякуємо за розуміння та підтримку!
— А ми дякуємо вам за відвертість. Можливо, не усім сподобається озвучена вами критика, але «Звягель» готовий вислухати усі аргументи з цього питання. Адже всі у підсумку вболіваємо за сучасне обличчя Новограда та здоров’я його мешканців!
Інтерв’ю вела Юлія КЛИМЧУК
Велике спасибі новоградським хокейним ентузіастам, дай вам, Боже, сили, енергії, терпіння, здоров`я! Я дуже добре знаю, що таке - сидіти взимку вдома за моніторами, і яка то радість молодому поколінню - ковзани, лід, санки, лижі! А про владу... Я чогось думаю, що вона дуже зацікавлена, щоб у нас було хворе майбутнє, це їм тільки фармацефтичні прибутки в кишені!
Ksuha
12:12:44 20-12-2016