
«Сьогодні облили портрети Небесної Сотні та загиблих учасників АТО. А якщо завтра кинуть гранату?»
- Актуально
- 155
- коментар(і)
- 27-01-2017 03:45

21 січня телефонний дзвінок сповістив про це міський відділ поліції. Погодьтеся, прикрий інцидент, адже стався він у нашому гарнізонному містечку, де болять свіжі рани від втрат земляків у АТО. Тим часом наруги зазнав і банер із подякою бійцям Збройних Сил та добровольчих батальйонів. Як імена сучасних героїв України, так і історичні постаті українського національного руху — усе це хтось вирішив таємно спаплюжити.
— У мене немає сумніву, що це вказівка з Росії, — висловив власну думку активіст Віктор Бусленко, голова місцевого осередку ОУН-УПА. — У Новограді, мабуть, є також і місцеві сили, що таким чином засвідчують боротьбу з правими силами міста. Інакше, у кого піднялася рука вилити цю фарбу на людей, котрі віддали життя за свободу України?!
Одразу за декількома адресами зловмисники залишили «сліди» — на вулицях Соборності, 2 (на меморіальній дошці, що на приміщенні центральної дитячої бібліотеки), також — на вул.Шевченка, 9 та
18 (навпроти міської ради). Сюди одразу після звернення виїхала слідчо-оперативна група.
— За вчинені дії розпочате кримінальне провадження за ч.1. ст.296 КК України (Хуліганство, тобто, грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом). Стаття передбачає покарання у вигляді штрафу від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до п’яти років, — прокоментував ситуацію начальник слідчого відділу Новоград-Волинської поліції Олексій Білий. — Усіх свідків готові вислухати і взяти до уваги їх покази.

— Якщо не покараємо винних, то це зухвальство продовжуватиметься. Сьогодні облили портрети Небесної Сотні та загиблих учасників АТО. Завтра, можливо, кинуть гранату? Хто за це візьме на себе відповідальність? У нас ще є вулиця Героїв Майдану. Вони далі підпалять нам вулицю?
Городяни назвали цей випадок не першим проявом сепаратизму у місті. Українські прапори, встановлені на мосту через Случ, теж свого часу нищили. Представники правих сил нарікають, що попередні заяви, адресовані тодішній міліції, прокуратурі (щодо місцевих осіб, задіяних свого часу у Антимайдані), залишилися без жодної реакції. «От вам наслідок того, що реакції не було. Якщо не буде реакції й зараз, то подальшу ситуацію не важко передбачити», — переконані активісти.
Змушена констатувати, що й нині, перш ніж отримати коментар по справі «з плямами» від працівників реформованої (!) поліції, кореспонденту «Звягеля» довелося чимало часу провести на телефоні. Немає вже у поліції звичної посади, що відповідає за зв’язки зі ЗМІ та громадськістю, що значно ускладнює для журналістів процес отримання інформації.
Коли ж довелося особисто відвідати місцевий відділ поліції, то в очі «впали» і колишній стиль роботи, і супротив щодо співпраці з журналістами, і відсутність етики у стінах, де «зверху» обіцяють, що усе буде «по-новому».

Тим паче, така ситуація недопустима, коли наші земляки воюють на Сході, подекуди — вмирають, а їх портрети — одні заливають чорною фарбою, інші — розглядають це, як буденну кримінальну справу. Це, до речі, компетенція й інших відповідальних служб...
Активісти міської громади запевняють, що ситуацію без нагляду не залишать: «Якщо хтось думає, що цей метод боротьби на нас вплине, то з одного боку хочу за це навіть подякувати. Бо, якщо ми мали у місті один патріотичний банер, то тепер матимемо два. Якщо мали два червоно-чорних прапори, то матимемо чотири. Так просто усе це не залишимо!» — заявив активіст Віктор Бусленко.
На мітингу з нагоди Дня Соборності України міський голова запевнив, що усі пошкоджені стенди, банери і портрети будуть відновлені.
Юлія КЛИМЧУК
Фото з мережі
Фото з мережі
Коментарі відсутні