
КОЛЕСО ОГЛЯДУ ПІДЕ З МОЛОТКА?
- Новоградські новини
- 1004
- коментар(і)
- 27-03-2009 16:37

Пригадується, як рік тому заступник начальника відділу культури Лариса Заєць повідомляла, спираючись на висновки експертів, що головні металеві конструкції колеса огляду знаходяться в задовільному стані. Тоді ж таки йшла мова і про суму коштів, необхідних, аби відновити роботу цього атракціону. Доки спливав час, ця сума значно зросла, і сьогодні комплексний ремонт колеса огляду лише за попередніми оцінками потягне на 400-500 тисяч гривень. Такі кошти не по кишені ні міському бюджету, ні орендарю Парку відпочинку — місцевому приватному підприємцю. Ось тому міська влада й повернулася до ідеї демонтувати атракціон.
Ініціатива, вочевидь, суперечлива. З одного боку зовсім не чіпати такий об’єкт, залишаючи його без належного ремонту, — потенційна небезпека для життя й здоров’я людей. З іншого, — демонтувавши колесо огляду, місто на роки, а то й десятиліття остаточно й безповоротно попрощається із можливістю відновити найзахоплюючий атракціон. З яким, можна не сумніватися, у не одної сотні новоград-волинців пов’язані приємні спогади юності.
Ми звернулися до Лариси Заєць, аби довідатися, наскільки сьогодні невтішні прогнози щодо відновлення даного атракціону. Лариса Вікторівна розповіла, що після виходу в друк інформації про продаж колеса огляду, до міської ради звернулося дві особи. Одна — з пропозицією придбати атракціон і продати його як металобрухт. Інша, — надіславши листа електронною поштою, запропонувала свій варіант реанімації колеса огляду. Причому, це була не просто заява, а своєрідний план дій. Автор листа запропонував відновити атракціон, як кажуть, усім миром: запевнив, що готовий надати свої пропозиції щодо того, як організувати громаду на збір коштів, залучивши до цього всіх небайдужих новоград-волинців. (Десь ми вже таке бачили — як виношували ідею встановлення Оранти — й пам’ятаємо, які крихти було зібрано. — Прим. автора). Відділ культури відповів автору листа (також електронною поштою, оскільки не було жодних інших відомостей про адресу) — готові до співпраці, приходьте особисто, обговоримо вашу пропозицію. Поки що — мовчок.
Заступник начальника відділу культури запевняє, що міська влада відкрита для обговорення всіх конструктивних пропозицій. Однак і чекати довго не налаштована — орієнтовно півроку. Якщо протягом цього часу не вдасться відпрацювати план щодо відновлення колеса огляду, розпочнуть процедуру щодо його списання й подальшого демонтажу. Так що, шановні добродії, потенційні спонсори й меценати, якщо у вас є бажання й можливості допомогти з відновленням цього атракціону, не гайте часу — його залишилося небагато.
Стосовно інших атракціонів, що нині знаходяться в Парку культури й відпочинку, то з ними має бути все гаразд. Принаймні, поки що. Хоча каруселі вже й перетнули межу кінцевого терміну експлуатації, все ж приватний підприємець, який їх орендує, щороку вживає заходів щодо дотримання вимог безпеки. На сьогодні відомо, що орендар парку звернувся до обласного експертного центру із заявкою на проведення планової перевірки новоград-волинських атракціонів. Наразі чекають приїзду фахівців, які оглянуть діючі каруселі й визначать перелік робіт, виконання яких дозволить розпочати сезон.
Що ж до перспектив появи в Новограді-Волинському нових, сучасних атракціонів — то про таке лише мріють, та й то — обережно. Бо реальних передумов для здійснення мрії нема. Міський бюджет, як вже згадувалося, фінансово неспроможний. Та й інвесторів, бажаючих вкладати гроші на рівні мільйона гривень на придбання нових каруселей, теж на горизонті не видно.
Олег БРЮХАНОВ
Фото Віктора ТИМОЩУКА
Фото Віктора ТИМОЩУКА
Коментарі відсутні