Українські рятувальники відвідали Королівство Бельгія та налагодили співпрацю з колегами

Українські рятувальники відвідали Королівство Бельгія та налагодили співпрацю з колегами


Делегація Головного управління ДСНС України у Житомирській області повернулася з робочої поїздки до Бельгії. Упродовж шести днів рятувальники Житомирщини перебували в європейському відрядженні з метою налагодження партнерських відносин із Асоціацією пожежних служб Фландрії Королівства Бельгії.

Представниками ГУ ДСНС в області стали 2 рятувальники: начальник управління реагування на надзвичайні ситуації Сергій Шеренговий та начальник 2-го державного пожежно-рятувального загону Андрій Беглий. Вони ознайомлювалися та переймали досвід закордонних колег в організації пожежно-рятувальних підрозділів, у тому числі — й щодо діяльності та функціонування місцевих Добровільних пожежних команд. Також вивчали організаційно-правові засади їхнього функціонування.

Делегація відвідала три пожежно-рятувальні підрозділи в містах: Гент, Інгенмунстер та Бланкенберде. У пожежних частинах були проведені комплексні теоретичні та практичні заняття щодо особливостей та демонстрації роботи аварійно-рятувальної техніки і обладнання. Було продемонстровано роботу диспетчерської служби та оперативні документи, що розробляються й ведуться в підрозділах.

Відряджені рятувальники взяли участь у конгресі Асоціації пожежних служб Фландрії Королівства Бельгії. Делегати Головного управління ДСНС в області ознайомили бельгійських колег із роботою пожежно-рятувальних підрозділів під час збройної агресії російської федерації, а також продемонстрували документальний фільм про ліквідацію наслідків ракетних обстрілів міст України.

— Я знаю, що таке тиша... Однак під час перегляду 15-хвилинного відеоролику я відчув, що існує щось більше, ніж звичайна тиша. Було таке відчуття, що чути навіть серця глядачів, які бились унісон. Не відриваючись від екрану, вони дивилися на кадри того жаху, що відбувається в Україні, та ледь стримуючи сльози, не приховували свого захоплення роботою наших рятувальників, — згадує Сергій Шеренговий.

Делегати відвідали м. Тілт, де вивчили досвід роботи організації «Decontex Group», що здійснює ефективне та безпечне очищення спорядження пожежного. Організація пропонує на безкоштовній основі провести прання (очищення) 1500 одиниць спеціальних костюмів пожежних та провести навчання спеціалістів щодо ремонту одягу пожежного.

У м. Мандонк представники делегації відвідали Головну школу пожежної служби Фландрії, де їм продемонстрували презентацію спеціальної рятувальної техніки, навчальні полігони та майстерні, що пов’язані із симуляціями подій та процесом прийняття рішень. Ознайомилися з навчально-методичною базою школи, сучасними процесами навчання за допомогою окулярів віртуальної реальності та програмного забезпечення, вивчено методику гасіння електромобілів різними методами.

— Це якраз той випадок, коли об’єктивно передати емоції неможливо. Потрібно самому пройти симуляцію, і лише тоді ви зрозумієте наскільки це неймовірно. Реалістичність того, в чому береш участь, одягнувши окуляри віртуальної реальності, — за межами уяви. Ти ніби справді ліквідовуєш надзвичайну подію, тому й пульс просто зашкалює, — розповідає Андрій Беглий.

Відбувся брифінг із високими посадовцями Бельгії: бельгійськими політиками, 5 федеральними членами парламенту, почесним губернатор східної Фландрії, 4 мерами міст та 8 командирами пожежних зон. Обговорювалися проблеми рятувальників України та шляхи їх вирішення.

— Бельгія — серед тих країн, де добре розвинений рух пожежних добровольців. Це ті люди, які у вільний від роботи час також можуть виїжджати на гасіння пожеж. Багато зустрічається жінок-рятувальниць, які вже з дитинства обрали таку професію. Це є результатом роботи з підростаючим поколінням стосовно безпеки життєдіяльності. В підрозділах — новенькі автомобілі, нове спорядження. У пунктах управління — тотальна цифровізація. Це — рівень, до якого хочеться прагнути, — каже Сергій Шеренговий.

Організації, які брали участь у конференції, передали 10 комплектів спеціального одягу та 50 комплектів захисних хімічно-біологічних костюмів для рятувальників 2-го державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС в області.

Окремо наших рятувальників ознайомили із сучасним проєктом Фландрії Королівства Бельгії та роботи компанії «Citymesh» щодо впровадження використання безпілотних літальних апаратів під час гасіння пожеж. Це викликало додаткові враження технологіями, за якими майбутнє пожежно-рятувальної справи в Європі.

Найприємнішим досягненням української делегації стало налагодження двостороннього зв’язку з Асоціацією на подальший розвиток партнерства та поглиблення міжнародної співпраці. Вдалося досягти домовленості з Асоціацією стосовно передачі в якості гуманітарної допомоги пожежної та аварійно-рятувальної техніки для потреб Головного управління ДСНС України у Житомирській області.

Павло ФРАНЧУК, пресофіцер ГУ ДСНС України у Житомирській області