П’ять простих корисних виробів, які допомагають військовим на передовій

П’ять простих корисних виробів, які допомагають військовим на передовій


Повномасштабна війна триває вже 10 місяців. Український волонтерський рух робить все можливе для того, щоб наші військові були забезпечені всім необхідним: від їжі — до засобів для розвідки й атаки. Вони знаходять сучасні, часто прості й недорогі, але такі важливі прилади для освітлення, обігріву, підзарядки, захисту здоров’я. Центр громадського моніторингу і контролю зібрав інформацію про деякі з них.

Підзарядка

Після того, як росія почала обстрілювати українську енергетичну інфраструктуру, ціни на павербанки зросли в рази. Але на передовій ці девайси дуже необхідні у великій кількості. Тож, українці почали робити такі батареї самостійно: збирати використані акумулятори від одноразових електронних цигарок і перетворювати їх на павербанки. Їх роблять різної потужності, у середньому — 17000-20000 mAh. Зазвичай їх вистачає на дві-три підзарядки смартфона із середньостатистичною батареєю 3000-4000 мАг. Від павербенків також можна заряджати рації, дрони, ліхтарики, тепловізори та різні невеликі військові девайси.

Освітлення

Ситуація з цінами на свічки дуже схожа на ту, що склалася з павербанками. Тому багато людей по всій країні створюють саморобні окопні свічки, і таким чином допомагають військовим залишатися при світлі. Для цього потрібні консервні банки з-під гороху, кукурудзи чи інших продуктів, парафін або віск та картон, який використовують у якості гніту та каркасу. Така свічка може горіти до трьох годин і не лише давати світло, а й гріти військовослужбовців. Також за допомогою окопної свічки можна підсушити одяг, приготувати їжу, розпалити багаття з мокрої деревини. Вона не гасне від вітру і не втрачає функціональності від вологи, її можна гасити й запалювати багато разів.

Збереження тепла

Волонтери закуповують для військових термохімічні грілки-устілки, які допомагають зберігати ноги в теплі. Вони відносно недорогі, але фактично незамінні взимку, коли температура повітря опускається нижче 0. Теплові устілки активуються повітрям, автоматично нагріваються після контакту з киснем та забезпечують природне тепло протягом 8 годин. Вони поміщаються в чоботи і зігрівають всю підошву.

Захист слуху

Через часті вибухи, травми голови і щелепно-лицевого апарату, військові часто отримують пошкодження органів слуху, розповів міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко під час брифінгу в Медіацентру Україна-Укрінформ. Громадська організація «Відчуй» почала працювати над тим, щоб знайти спосіб допомогти військовим не втрачати слух. Вона проаналізувала світовий ринок і знайшла індивідуальні тактичні звукові фільтри. Це — засоби захисту, які допомагають чути все навколо, але блокувати звук під час вибуху. Такі пристрої допоможуть бійцям не втрачати слух. Вже куплено 1150 звукових фільтрів для українських військових, і волонтери планують продовжувати закупівлі.

Польова аптечка

Кожна військова аптечка у складі ЗСУ кратно підвищує виживання наших воїнів. Волонтери закуповують готові набори або збирають їх самостійно. Головна вимога до сумки-аптечки — це зручність і вологостійкість. Вона має бути компактна, мобільна, легка. В аптечці мають бути турнікет (обов’язково — перевіреного виробника), гемостатичні засоби, ножиці для розрізання одягу, термоковдра, щиток для захисту ока, маркер для позначення часу накладання турнікету та картка пораненого. Також потрібні таблетки трьох груп: антибіотик, жарознижувальне та знеболювальне. Ліки підбирають, відповідно до особливостей здоров’я конкретної людини, а також під окреме завдання, яке виконуватиме боєць.

Центр громадського моніторингу і контролю