У квітні рецептурні ліки можна буде придбати за е-рецептом

У квітні рецептурні ліки можна буде придбати за е-рецептом

Із квітня посилюється контроль за відпуском рецептурних ліків у аптеках. Для цього відпуск таких ліків почне здійснюватися, зокрема, і за електронним рецептом.
Це — вже третій етап у межах запровадження електронного рецепта на рецептурні лікарські засоби в Україні. Попередньо в серпні 2022 було запущено е-рецепт на антибіотики, а з листопада 2022 р. електронний рецепт поширився на наркотичні (психотропні) ліки. Це — долучення України до світових стандартів охорони здоров’я.

Рішення буде впроваджуватися поступово з можливістю використання лікарями паперових рецептурних бланків.

Електронний рецепт пошириться на всі зареєстровані в Україні лікарські засоби, що підлягають відпуску за рецептом лікаря.

При цьому МОЗ не змінює та не розширює перелік рецептурних ліків. Усі ліки, що й раніше підлягали відпуску за рецептом лікаря, можна буде отримати, зокрема, і за електронним рецептом.

Відпуск цих ліків завжди мав здійснюватися за призначенням лікаря, ця вимога не є новою, з квітня лише додається зручний цифровий інструмент — електронний рецепт.

Вживання таких рецептурних ліків без призначення та нагляду лікаря може мати серйозні наслідки — ускладнити перебіг хвороби та навіть привести до незворотних процесів.

Саме тому призначення рецептурних ліків — справа лікаря. Це — клінічний процес, який базується на багатьох медичних факторах та потребує професійної оцінки стану здоров’я.

У зв’язку з цим, важливо завчасно перевірити інструкцію лікарських засобів, які ви вживаєте, та, якщо вони рецептурні, то подбати про отримання відповідного рецепта у свого лікуючого лікаря у квітні для того, щоби надалі безперешкодно та правомірно придбати ліки за рецептом в аптеці.

Щоб отримати електронний рецепт, необхідно обов’язково звернутися до лікаря. Виписати е-рецепт зможе лікар будь-якої спеціальності державної, комунальної чи приватної клініки або ж лікар-ФОП.

Під час огляду лікар сформує електронне призначення, вказавши діючу речовину, дозування, тривалість курсу та інструкції з прийому ліків.

А в разі, якщо ви маєте гостре чи хронічне захворювання або потребуєте продовжити лікування чи профілактику, електронний рецепт на потрібні ліки можна буде отримати дистанційно, звернувшись до свого сімейного лікаря доступним засобом зв’язку. Для цього в системі попередньо обов’язково має бути зафіксований діагноз та призначення від лікуючого лікаря. Так призначення ліків завжди будуть доступні у вашому смартфоні.

Водночас, якщо ви чи ваші близькі не маєте мобільного телефону, лікар зможе зробити вам призначення на паперовому рецептурному бланку. Так ви зможете отримати рецепт на ліки в будь-якого лікаря та погасити його у будь-якій аптеці у зручний для вас спосіб.

Якщо ви через війну тимчасово були вимушені змінити місце свого проживання, то отримати рецепт можна у будь-якого лікаря в закладі, який доступний для вас за місцем перебування. Для цього також не потрібно укладати декларацію з сімейним лікарем.

Відділ інформації
Звягельської міської ради