У Звягелі поліція затримала телефонного «терориста», який повідомив про замінування міської ради

У Звягелі поліція затримала телефонного «терориста», який повідомив про замінування міської ради


Удень 18 жовтня на спецлінію 102 надійшло анонімне повідомлення про замінування приміщення міської ради у м. Звягелі. Абонент заявив про розміщення в будівлі гранати.

На місці події працювала слідчо-оперативна група Звягельського райвідділу поліції та фахівці-вибухотехніки ДСНС. Задля безпеки було евакуйовано працівників установи та відвідувачів, обмежено доступ до потенційно небезпечної території.

Під час ретельного обстеження приміщень жодних небезпечних предметів та вибухових речовин виявлено не було.

Водночас поліцейські провели комплекс заходів для встановлення особи причетного до неправдивого повідомлення. У результаті з’ясували, що телефонний дзвінок надійшов з мобільного телефону, власник якого одразу ж після цього поїхав з міста. Поліцейські розшукали його у м. Баранівці.

Як було встановлено, до правопорушення причетний 22-річний житель Звягельського району. Молодик перебував у стані сп’яніння та пояснити мотиви свого вчинку не зміг. У нього вилучили засіб зв’язку.

Чоловіка затримали у порядку ст. 208 (Затримання уповноваженою службовою особою) КПК України.

Попередня правова кваліфікація – ст. 259 (Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності) КК України.

Відповідно до чинного законодавства завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, карається позбавленням волі на строк від 2 до 6 років.

Якщо ж об’єктами завідомо неправдивого повідомлення стали критично важливі об’єкти інфраструктури або будівлі чи споруди, що забезпечують діяльність органів державної влади, або заклади охорони здоров’я, або заклади освіти, або якщо воно спричинило тяжкі наслідки чи вчинене повторно, - карається позбавленням волі на строк від 4 до 8 років.

За матеріалами відділу комунікації поліції Житомирської області