Відбулася 40-ва сесія: які рішення ухвалили депутати

Відбулася 40-ва сесія: які рішення ухвалили депутати

26 жовтня відбулося пленарне засідання сорокової сесії Звягельської міської ради восьмого скликання.

Перед початком пленарного засідання депутати Звягельської міської ради вшанували хвилиною мовчання всіх полеглих воїнів та мирних жителів, котрі загинули внаслідок російської агресії.

 
Міський голова Микола Боровець спільно з начальником районної військової адміністрації Іваном Туровським та т.в.о. начальника Звягельського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Миколою Оліярником вручили високі державні нагороди родинам загиблих Героїв. За проявлені мужність і героїзм у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджені:

— Олег Гичко — орденом «Богдана Хмельницького ІІ ступеня» (посмертно);

— Олександр Захарчук — орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно);

— Олександр Висоцький — орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно);

— Едуард Сторожук — орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно);

— Віктор Маринін — орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно);

— Володимир Кот — орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

Вічна слава і шана загиблим Воїнам-героям, які віддали своє життя за Україну!

Присутня на засіданні голова Звягельської міської територіальної виборчої комісії Лідія Барановська зачитала Постанову №3 від 13.10.2023 року «Про реєстрацію Михнюка Володимира Володимировича депутатом Звягельської міської ради Звягельського району Житомирської області, обраного в єдиному багатомандатному виборчому окрузі за єдиним виборчим списком від Житомирської територіальної організації Політичної партії «ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ». Міський голова Микола Боровець вручив Володимиру Михнюку посвідчення депутата.

На початку пленарного засідання заслухали звернення мешканців громади до депутатів міської ради. Основна вимога: спрямувати всі кошти бюджету громади на підтримку Збройних Сил України.

Міський голова наголосив, що з початку повномасштабного вторгнення рф в Україну міська рада спрямувала 600 млн на витрати, пов’язані з підтримкою військових. Всі запити, з якими до міської ради зверталися військові частини, максимально підтримуються і задовольняються. Керівництво громади використовує всі наявні можливості, щоб забезпечити наших захисників необхідними матеріалами та обладнанням.

Секретар міської ради Оксана Гвозденко закликала жителів громади довіряти лише перевіреним офіційним джерелам інформації, не вестися на провокації та маніпуляції.
Надалі депутати розглянули 46 питань порядку денного.

Заслухали звіт про виконання бюджету громади за 9 місяців 2023 року, представлений начальником фінансового управління Іриною Ящук та внесли зміни до бюджету на 2023 рік.

Як завжди, першочергово у фокусі народних обранців громади — підтримка ЗСУ. На потреби військових додатково спрямовано 30 млн 150 тис. грн із бюджету громади.

Для реабілітації поранених військових передбачили можливість отримання компенсації за протезування.

Підтримали присвоєння посмертно звання «Почесний громадянин Звягеля» загиблим воїнам:

— Валентину НАЗАРЕНКУ;

— Олександру СИДОРЧУКУ;

— Миколі СКАКОВСЬКОМУ;

— Ярославу КОПАЧУ;

— Володимиру МИЗІ;

— Юрію СМОЛІ;

— Андрію НАПОЛЬСЬКОМУ;

— Максиму ДАРМОГРАЮ.

Також прийнято чергове рішення про передачу військовій частині засобів та обладнання, закупленого виконавчим комітетом. Серед переданого майна — світлові гармати, підсилювачі до антен, тепловізійні приціли, прилади нічного бачення, шини та інше.

Депутати заслухали звіт про фінансово-господарську діяльність комунального підприємства «Аптека №217» Звягельської міської ради.

Головний бухгалтер підприємства Світлана Сиченко зазначила, що КП «Аптека №217» ЗМР — заклад охорони здоров’я, основним завданням якого є забезпечення населення, закладів охорони здоров’я, підприємств, установ та організацій лікарськими засобами та виробами медичного призначення.

Із початку 2019 року рентабельність підприємства почала знижуватися, а з лютого 2022 року фінансово-господарська діяльність зазнала ще більшої негативної динаміки. Почали стрімко зростати збитки.

Серед причин, які призвели до такого стану, — зміни в законодавстві, які були направлені на здешевлення ліків, збільшення рівня тарифів з оплати комунальних послуг, збільшення ставок податків, підвищення мінімальної заробітної плати, відміна відстрочення платежів основних постачаль-ників та застосування схеми попередньої оплати за поставки в повному обсязі з початком воєнного стану.

Із початком війни суттєво змінилися умови ведення діяльності, які вплинули на фінансово-господарські показники підприємства. Постачальники змінили умови поставок на попередню оплату в повному обсязі. В той час підприємство продовжувало виконувати функцію не лише з роздрібної торгівлі, а й у частині забезпечення пільгових категорій населення за безкоштовними і пільговими рецептами. Це передбачало закупівлю ліків для пільгового відпуску на умовах повної передплати за обігові кошти, відпуск населенню за рецептами, формування реєстрів для відшкодування й очікування відшкодування. Період із моменту закупівлі ліків за передплатою і до моменту відшкодування займав у 2022 році 1 місяць, що, в свою чергу, теж негативно вплинуло на можливість поповнювати товарні запаси і розрахунки з постачальниками.

Першочергове забезпечення відвідувачів із пільговими рецептами призводило до зменшення реалізації ліків, що відпускаються за готівку, і можуть дати більший прибуток.

Далася взнаки нестабільність і порушення термінів отримання компенсації за відпущені ліки за пільговими рецептами з початком воєнного стану (2022 рік).

Також серед причин:

— збільшення закупівельних цін у постачальників;

— висока конкуренція (в Україні на 1 аптеку припадає 1,8 тис. населення, для порівняння: в країнах Європи на 1 аптеку припадає 3-4 тис. населення);

— функціонування нерентабельних структурних підрозділів;

— нераціональне використання торговельних площ;

— значні адміністративні витрати.

Наразі результатом фінансової діяльності підприємства є збиток у сумі 22,9 тис. грн. До кінця року прогнозується збиток на суму 330 тис. грн.

Депутати детально обговорили та взяли до уваги представлений звіт, надали рекомендації вжити заходів, спрямованих на покращення фінансово-господарсь-
кої діяльності підприємства.

У зв’язку з тим, що в Дідовицькому старостинському окрузі кількість дітей недостатня для формування груп, відповідно до норм їх наповнюваності, прийнято рішення про призупинення діяльності Дідовицького закладу дошкільної освіти «Краплинка» Звягельської міської ради. У разі збільшення кількості дітей дошкільного віку у старостинському окрузі, діяльність ЗДО буде відновлено.

Крім цього, депутати підтримали виділення коштів на придбання генераторів у заклади освіти громади, а саме: в Гімназію №8, Наталівську гімназію, ДЮКФП.

Виділили кошти на придбання обладнання, медикаментів та матеріалів для КНП «Стоматологічна поліклініка»: стоматологічних установок, безпровідного операційного світильника та ін.

У Палаці культури імені Лесі Українки буде встановлено пандус для забезпечення доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до «Інтеграційно-культурного простору для ВПО Звягельської міської територіальної громади», який облаштовується в межах співфінансування міжнародними партнерами.

Відповідно до розпорядження керівника Звягельського РТЦК та СП №6205, було здійснено оповіщення депутатів Звягельської міської ради про необхідність прибуття до Звягельського РТЦК та СП для звірки їх військово-облікових даних.

Під час пленарного засідання депутат міської ради Олександр Поліщук єдиний відмовився від отримання повістки, про що було складено відповідний акт.

Із результатами поіменного голосування депутатів та прийнятими рішеннями у встановлений чинним законодавством термін можна ознайомитися на порталі документів офіційного сайту Звягельської міської ради.

 
 

Відбулася 40-ва сесія: які рішення ухвалили депутатиВідділ інформації міської ради