«БФ «Lumos Україна» —  із благодійною місією у Звягелі

«БФ «Lumos Україна» — із благодійною місією у Звягелі

Благодійна організація «Благодійний фонд «Люмос Україна» спільно із Всеукраїнською громадською організацією «Україна без сиріт» за фінансової підтримки Гуманітарного Фонду для України реалізує в Житомирській, Сумській та Харківській областях короткострокову Програму багатоцільової грошової допомоги сім’ям із дітьми, у тому числі — сім’ям ВПО, що відносяться до наданого нижче переліку.

 

Метою Програми є надання підтримки найбільш уразливим родинам із дітьми, у тому числі тим, хто вимушено покинув власні домівки та знайшов прихисток в інших регіонах. Допомога сприятиме забезпеченню базових потреб сім’ї у гідний спосіб та зміцненню потенціалу родини для виховання дітей.

Багатоцільова грошова допомога складає 6600 гривень та надаватиметься протягом 6 місяців, по 1100 гривень щомісячно.

Програмою передбачено надання допомоги наступним категоріям сімей:
сім’ям, які виховують дитину з інвалідністю або дитину з особливими освітніми потребами;
сім’ям, в яких виховуються двоє і більше дітей, які повернулися в родину з інтернатного закладу;
малозабезпеченим сім’ям, в яких виховується троє і більше дітей;
одиноким батькам, матері чи батьку, які самі виховують дитину віком до 18 років, у тому числі — дитину з інвалідністю або дитину з особливими освітніми потребами;
прийомним сім’ям, що виховують дітей віком до 3 років.

Війна в Україні суттєво вплинула на доступ до освіти, особливо для найбільш уразливих категорій дітей, у тому числі — для дітей з обмеженими можливостями та для тих, хто живе в несприятливих умовах, що обмежують або взагалі не містять умов доступу до освіти.

Щоб вирішити ці проблеми та задовольнити освітні потреби дітей з особливими освітніми потребами (ООП), БО «БФ «Lumos Україна» співпрацюватиме з місцевими органами управління освітою та громадськими організаціями, щоб полегшити доступ до формальної та неформальної освіти та надати додаткову навчальну підтримку дітям за потреби.

Досягнення цього результату залежить від значного досвіду Lumos у розвитку інклюзивної освіти в Україні та інших країнах, що включає підтримку розробки політики та нормативно-правової бази, розробку інклюзивних освітніх послуг, проведення національних тренінгів для тренерів та впровадження програм підвищення кваліфікації, розвиток інклюзивної педагогіки тощо.

Із метою сприяння досягненню цієї мети інклюзивні/дружні до дітей навчальні простори будуть оснащені навчальними матеріалами та цифровими пристроями, що підходять для дітей із низкою особливих освітніх потреб (у тому числі — при наявності труднощів у навчанні, сенсорних порушень, обмежень рухливості тощо).

У школах, публічних просторах територіальних громад, бібліотеках та інших громадських центрах будуть створені тимчасові навчальні центри (TLC). За можливості, вони будуть адаптовані для забезпечення доступу для маломобільних людей. Спеціально підготовлений персонал (педагоги, психологи, терапевти) забезпечуватиме формальні та неформальні освітні програми для дітей у ТЛЦ.

Для надання цілісної освітньої підтримки дітям спроможність фахівців буде збільшено за допомогою тренінгів щодо особливостей розвитку дітей відповідного віку, статі, наявності фізичних обмежень, необхідності впровадження відновлювального/корекційного навчання, MHPSS та навчання правилам безпеки.

У Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбувся тренінг для представників органів місцевого самоврядування Звягельської, Пулинської, Станишівської громад «Вступ до модальності ТОЦ, планування та здійснення інклюзивної діяльності». На заході були присутні заступниця міського голови Наталія Борис, начальниця управління освіти і науки міської ради Тетяна Ващук, директорка Центру позашкільної освіти Ольга Добровольна, начальниця служби у справах дітей міської ради Нонна Лойко. Захід проходив у межах реалізації проєкту «Комплексний захист, освіта та підтримка психічного здоров’я дітей та сімей, що повернулися, та з числа ВПО у Харківській, Сумській та Житомирській областях». Проєкт впроваджує благодійна організація «Благодійний фонд «Люмос Україна» спільно із Всеукраїнською громадською організацією «Україна без сиріт» за фінансової підтримки Гуманітарного Фонду для України.

Тренінг для представників органів місцевого самоврядування зазначених громад проводили: менеджерка проєкту Наталія Шигонська, регіональний менеджер Олександр Янко, спеціалістка з питань освіти та розбудови потенціалу проєкту Лариса Шевчук, спеціалістка з моніторингу та оцінки Людмила Плоткіна.

Наталя Шигонська, регіональна менеджерка проєкту, ознайомила з діяльністю LUMOS в Україні та презентувала основні напрямки та принципи проєкту. За словами Наталії, проєкт містить дві важливі складові — освіта і захист. Вона також зазначила, що «дуже важливо, щоб соціальний напрям і освітній у громаді могли співпрацювати, тоді родина, дитина будуть отримувати підтримку з двох сторін. Це і є основна мета, яка забезпечить наш сталий розвиток».

Реалізація проєкту триватеме до жовтня 2024 року.

Від імені Звягельської громади заступниця міського голови Наталія Борис подякувала команді «БФ «Lumos Україна» за допомогу українським дітям та їхнім батькам. Адже вони, як ніколи, прагнуть нашої любові та турботи.

Ми не знаємо, коли саме Україна здобуде перемогу, але чітко розуміємо, що кожна дитина та її сім’я потребують підтримки, аби вистояти, вберегти себе і пережити цей важкий період.

Відділ інформації міської ради