Кому варто обов’язково щепитися від грипу?

Кому варто обов’язково щепитися від грипу?

В Україні зростає захворюваність на грип — хворобу, яка вражає верхні дихальні шляхи, легені, серцевий м’яз та кровоносні судини і може призвести до таких ускладнень, як пневмонія, тромбоз, запалення спинного і головного мозку та запалення серцевого м’яза (міокардит).

 

Найефективніший спосіб захиститись від грипу та його ускладнень — зробити щеплення. Щеплення проти грипу рекомендовано робити щосезону. Вакцину проти грипу, корейського або французького виробництва, можна придбати в аптеці. Обидві вакцини пройшли державний контроль якості.

Щеплення проти грипу рекомендовані людям, які входять до групи ризику важкого перебігу та виникнення ускладнень під час хвороби:
вагітні;
діти віком до 5 років;
люди старші за 60-65 років;
люди із хронічними захворюваннями;
люди, які живуть із ВІЛ;
люди, які мають онкологічні захворювання.

Грип починається з різкого підйому температури, а респіраторні симптоми — кашель, утруднене дихання, виділення слизу та біль у горлі — додаються згодом. На відміну від грипу, COVID-19 починається навпаки — з респіраторних симптомів.

За перших ознак захворювання необхідно звернутися до сімейного лікаря, не вдаватися до самолікування, а під час хвороби подбати про безпеку рідних та колег (залишатися вдома, використовувати індивідуальний посуд).

Бережіть себе та своє здоров’я!

Міністерство охорони здоров’я України