Діє виставка, присвячена війні

Діє виставка, присвячена війні

Один із найтрагічніших днів в історії сучасної України — 24 лютого 2022 року. За роки безпрецедентно кровопролитної російсько-української війни у Звягельському краєзнавчому музеї зібрано чимало експонатів: від ікон, намальованих на майданівській бруківці у 2013-2014 роках, — до сучасного британського кевларового шолому. 

 

Експозиція містить зразки сучасної зброї та озброєння Другої світової війни. Можна роздивитися, як виглядає справжній ворожий БПЛА, фрагменти ракет «С-300», «Ураган», «Град», тубуси снарядів та міни.

24 лютого 2022 року росія підняла в повітря 350 бойових літаків. Відстань ворожого проникнення на українську територію сягала до 300 км углиб від лінії фронту. Путін планував бліцкриг: висадити десант на Гостомельський аеродром і захопити Київ за підтримки важкої бронетехніки й артилерії, що зайшла через Чорнобильську зону. Вважалося, що після цієї блискавичної атаки Україна капітулює. На взяття Києва відводилося три-п’ять днів. 

У нашому музеї є кришка від ящика для зброї, привезена з місця боїв під Гостомелем. Це — не просто фрагмент війни: на кришці зображена Матір Божа. Ікона є роботою місцевого художника Віктора Васильовича Фурмана.

Діє виставка, присвячена війні

Як правило, Покров Божої Матері пов’язують із нападом сарацинів на Константинополь. Місто готувалося до облоги, воїни озброювалися, багато жителів на колінах зі сльозами на очах молилися, щоб біда не сталася. Коли вороги вже були готові увірватися до міста, сталося диво: тисяча християн, які молилися про порятунок, відчули, що їхні благання почуті. У Влахернський храм зійшла сама Божа Мати, вона зняла зі своєї голови білий покров (омофор) і простягнула його над тими, хто молився, захищаючи їх від ворогів — видимих і невидимих. 

Покров у руках Пречистої Матері охороняє наших захисників. Така ікона сучасного майстра є і на передовій, і в краєзнавчому музеї. Це — один з експонатів діючої виставки.

За матеріалами з сайту Звягельської міської ради