Фільм «20 днів у Маріуполі» здобув премію «Оскар»

Фільм «20 днів у Маріуполі» здобув премію «Оскар»

Фільм Мстислава Чернова «20 днів у Маріуполі» здобув премію «Оскар» як найкращий повнометражний документальний фільм. Це — перший український фільм, який отримав «Оскар», повідомляє Суспільне Культура.

 

«Я вдячний. Але, напевно, я буду першим режисером на цій сцені, який би хотів не робити цей фільм. Я хотів би мати змогу обміняти це на те, щоб росія ніколи не нападала на Україну, ніколи не окуповувала наші міста; щоб росіяни не вбивали десятки тисяч моїх співгромадян України. Я б віддав це, аби вони звільнили всіх заручників, солдатів, які захищали нашу землю, цивільних, які в їхніх тюрмах. Але я не можу змінити історію, не можу змінити минуле, проти ми всі разом, ви і я, ми зараз серед найталановитіших людей світу. Ми можемо зробити так, щоб історію виправити, щоби правда перемогла. І щоби загиблі люди Маріуполя та ті, хто віддали своє життя, щоби їх ніколи не забули. Тому що кіно формує спогади, спогади формують історію», — сказав Чернов.

Разом із Черновим на церемонію приїхали фотокореспондент Євген Малолєтка та продюсерка Василіса Степаненко, які спільно працювали в оточеному Маріуполі у 2022 році та отримали за цю роботу найпрестижніші українські та міжнародні нагороди.

За матеріалами Суспільне Культура

Фото: АР