Рейдерство у Звягельському районному футболі? Василя Гордійчука хочуть усунути від футбольних справ
- Актуально
- 2387
- коментар(і)
- 04-12-2024 12:35
Футбольний функціонер Василь Васильович Гордійчук, якого знає кожен, хто бодай трішки цікавиться звягельським футболом, може опинитися поза грою. І справа не тільки в тому, що без його ентузіазму та безпосередніх організаційних зусиль ризикують припинити існування місцеві футбольні турніри. Справа ще й в іншому — спосіб, у який Василя Гордійчука, очільника Звягельської районної асоціації футболу ще з 2015 року (на той час — Новоград-Волинська районна федерація футболу) намагаються усунути від футбольних справ у Звягельському районі.
Днями стало відомо про створення альтернативної до очолюваної Василем Гордійчуком футбольної організації на теренах Звягельщини. 29 листопада відбулися збори, на яких утворили громадську спілку «Звягельська районна асоціація футболу» та обрали її голову. Василя Гордійчука — голову громадської організації «Звягельська районна асоціація футболу» — на збори не запросили й провели їх без його участі.
У чому вбачає причини такого переділу повноважень у звягельському футболі і як це може позначитися на розвитку футбольних справ на Звягельщині, «Звягель-інфо» запитав Василя Гордійчука.
Він стверджує, що такі ініціативи належать Житомирській обласній асоціації футболу та її керівнику Руслану Павлюку. Мовляв, між Звягельською районною й Житомирською обласною асоціаціями тягнеться тривалий конфлікт через, за переконаннями Василя Гордійчука, несправедливий розподіл коштів, які виділяє Українська асоціація футболу на розвиток цього виду спорту в регіонах.
Церемонія нагородження переможців районного Суперкубка, фінал якого відбувся у Горбаші. Праворуч голова ЖОАФ Руслан Павлюк, ліворуч голова Ярунської громади Сергій Романюк. Фото — грудень 2020 року.
— Щороку УАФ виділяє Житомирській обласній асоціації футболу близько 2 млн грн. Ці кошти повинні бути справедливо розподілені між районними й міськими асоціаціями (особливо — між тими, які реально проводять місцеві турніри й розвивають спорт), натомість Звягельщина не отримує нічого. Ось приклад. Після закінчення районного чемпіонату я звернувся до обласної асоціації з листом, щоб допомогли в церемонії нагородження переможців і призерів — закупили кубки, медалі, пам’ятні статуетки за індивідуальні досягнення. Натомість отримав відповідь: «У зв’язку з тим, що ваша асоціація не є постійним членом обласної асоціації та з огляду на відсутність коштів надати підтримку не можемо». При цьому на утримання штату, двох легкових автомобілів, водіїв кошти є, — каже Василь Гордійчук.
Вболівальниці на півфінальних матчах кубків «Весна надій», фото — червень 2021 року.
- Чотири рази зверталися, щоб прийняли в асоціацію. Але щоразу відмовки…
— Я, як голова Звягельської районної асоціації футболу, чотири рази звертався із заявою про прийняття нашої організації до складу обласної асоціації. Щоразу отримував відмову з дивних причин. Хоча обласна асоціація зобов’язана прийняти до свого складу районну, особливо — якщо це активно діюча, як у нас, організація. Першого разу мені відповіли, що… пропали наші документи. Гаразд, кажу, поновимо. Коли поновили, тоді кажуть, що ваш статут уже… застарів. На третій раз відповіли, що ми приймаємо Новоград-Волинську міську асоціацію футболу, а у вашій, отже, немає потреби. При четвертій спробі сказали, що є рекомендація від президента Української асоціації футболу Андрія Шевченка приймати до складу обласних асоціацій не громадські організації, а громадські спілки. А в нас — ГО. Різниця в тому, що до складу ГО можуть входити фізичні особи, тобто, кожен, хто зацікавлений у розвитку футболу, може зареєструватися, прийти на засідання, голосувати й впливати на ухвалення рішень. Натомість у створенні й функціонуванні громадської спілки можуть брати участь тільки юридичні особи. Якщо, думаю, така проблема, то перереєструю ГО на ГС, але раптом почалися події іншого характеру, — розповів Василь Гордійчук.
Футбольні баталії на Звягельщині, фото — червень 2021 року.
- Спочатку звільнили з посади першого заступника
Василь Гордійчук, який практично самотужки відродив аматорський клуб у Звягелі (тоді ще в Новограді-Волинському) у 2007 році й привів ФК «Звягель-750» до срібних медалей чемпіонату України з футболу серед аматорів (2010 рік), має репутацію впливового функціонера в обласному футболі. У 2010 році зареєстрував і очолив Новоград-Волинську міську федерацію футболу. Із 2011 року працював на посаді першого заступника голови Житомирської обласної федерації футболу (попередниця асоціації). 1 листопада 2024 року його звільнили.
ФК «Юність» — володар районного Кубка чемпіонів, фото — листопад 2021 року.
— У повістці дня конференції не було цього питання. Але те, що коїлося під час засідання, я інакше, як свавіллям, назвати не можу. Делегатів зі Звягеля не було. Внесли питання про моє звільнення й підтримали, бо я знову завів мову про несправедливий розподіл фінансів між місцевими асоціаціями. Бо я знову наполягав, щоб кошти обласної федерації розподіляли прозоро між тими місцевими асоціаціями, які «вживу» займаються футболом. Так, цей конфлікт — не сьогоденний. У 2016 році я головував на звітно-виборчій конференції, коли обрали головою федерації Руслана Павлюка. Особисто я не підтримував його кандидатуру, але відбувся демократичний процес і ми прийняли рішення більшості. Бо я переконаний, що головне — це ті результати, які демонструються на футбольних полях, розвиток сільських команд, організація турнірів, а не персони в кабінетах, — каже Василь Гордійчук.
«Йому дуже подобається вручати кубки. Саме тому він їх так багато проводить», — кажуть про Василя Гордійчука його друзі.
А за місяць, як ішлося вище, на Звягельщині утворили громадську спілку, не взявши до уваги профільну організацію, яка вже діяла тут багато років і діє нині.
— Не є проблемою зареєструвати спілку, якщо це потрібно і як того вимагає обласна асоціація, але вона повинна бути на основі вже діючої організації — Звягельської районної асоціації футболу. Ця організація працює і дає результати. До того ж, якщо ми утворимо хоч десять спілок, то органи влади все-одно нададуть право на діяльність у сфері футболу й проведення офіційних турнірів лише одній. В очолюваної мною районної асоціації футболу є чинний договір зі Звягельською районною військовою адміністрацією. Ніхто не виступав із ініціативою його розірвати, — додає Василь Гордійчук.
Футбольні події на Звягельщині завжди привертали увагу голів громад і представників районної влади, фото — червень 2021 року.
- Сподівання на підтримку голови РВА Івана Туровського та президента УАФ Андрія Шевченка
— Обрання голови громадської спілки «Звягельська районна асоціація футболу» відбулося, коли голова Звягельської районної військової адміністрації Іван Туровський був у відпустці. Він є шанувальником футболу і підтримує розвиток цього виду спорту на Звягельщині, підтримував наші ініціативи і турніри. А тепер так сталося, що нову організацію очолив працівник із його команди (поки що не називатиму хто). Тому розраховую на підтримку голови РВА у встановленні справедливості в цьому питанні. Також готую лист на ім’я президента Української асоціації футболу Андрія Шевченка. Мою позицію підтримує більшість учасників районних футбольних змагань: якщо й потрібна громадська спілка, то вона повинна бути створена на основі вже діючої Звягельської районної асоціації футболу, — каже Василь Гордійчук.
Районний футбольний сезон-2020 фінішував видовищним матчем за суперкубок, фото — грудень 2020 року.
- У найкращі сезони кількість команд-учасників досягала 32
Про підтримку позиції Василя Гордійчука з боку місцевих футбольних функціонерів свідчить і той факт, що з ініціативою розповісти цю історію до мене звернувся не він особисто, а колишній гравець, згодом — співзасновник ФК «Моноліт» (Наливна станція), ФК «Авангард» (Новоград-Волинський) Юрій Гнітецький.
Гравці ФК «Рись» — переможці весняного районного кубка 2019 року.
За ініціативи Василя Гордійчука і його особистої організаційної участі на Звягельщині щорічно відбуваються 11 футбольних турнірів на великих полях, до яких залучені десятки сільських і міських команд. Зокрема, проводяться два весняні кубки «Весна надій», два осінні кубки «Звягельська осінь», чемпіонат та першість району, турніри «Герої не вмирають», «Мундіаль літо», Суперкубок, Кубок чемпіонів, Кубок володарів кубків. У найкращі сезони до участі долучалася рекордна кількість команд — 32! Не стає на паузу футбол і взимку.
Трофей кубка «Мундіаль літо», фото — липень 2021 року.
Цієї зими планується вже 9-ий футзальний турнір «Різдвяні дзвони», учасниками якого щороку стають 36 мініфутбольних команд. Словом, щоразу до великих футбольних подій на Звягельщині безпосередньо причетні сотні гравців та вболівальників, постійно залучається молодь, не втрачають спортивну форму ветерани футболу. За підсумками кожного з турнірів передбачено низку індивідуальних номінацій для кращих гравців — пам’ятні статуетки, що мотивують, особливо — молодь, до нових досягнень. А найбільш «топові» матчі сезону подекуди збирали стільки вболівальників, що й українська Прем’єр-ліга не завжди може похвалитися такими показниками.
«Звягель-750» — срібний призер чемпіонату України серед аматорських команд, фото — осінь 2010 року, Херсонщина.
- * * *
«Звягель-інфо» спробував отримати коментар щодо вищеописаних подій у Житомирській обласній асоціації футболу. Проте за жодним із двох вказаних на офіційний сторінці ЖОАФ (https://www.zhoff.org.ua/kontakti) номерів додзвонитися не вдалося. Мобільний: (067) 411 70 80 — почули у відповідь, що такий номер не існує; стаціонарний: 38 (0412) 42-11-53 — у робочий час ніхто не відповідав. Водночас залишаємо для всіх зацікавлених (зокрема, для Житомирської обласної асоціації футболу) можливість висловити свою позицію щодо вищеописаних подій на інформаційних ресурсах «Звягель-інфо».
Олег БРЮХАНОВ
Фото з архіву «Звягель-інфо»
Коментарі відсутні