
Ціна безпеки — 200 тисяч гривень: питання про демонтаж аварійного фонтану зняли з сесії
- Топ новини
- 311
- коментар(і)
- 10-09-2025 14:03
Фонтан у звягельському Парку культури і відпочинку давно перетворився з окраси міста на аварійну споруду. Застаріла й нефункціональна конструкція нині не тільки псує естетику центральної паркової алеї, а й загрожує безпеці перехожих, особливо — дітей, які, бігаючи парапетами, через неуважність ризикують впасти в басейн і зазнати травм. Додають потенційної небезпеки й плити, які відвалюються вздовж периметру й можуть привалити ноги перехожим.
Усе це спонукало органи місцевого самоврядування Звягеля до пошуку варіантів, щоб зробити локацію безпечною — все ж таки йдеться про громадське місце, яке щодня відвідують сотні людей; через парк поблизу фонтану пролягає шлях багатьох школярів до навчальних закладів. Однак ідеї з перебудуванням фонтану або хоча б безпечною консервацією того, що є, довелося відкласти на невизначений термін. Чому так — «Звягель-інфо» розповів начальник управління житлово-комунального господарства та екології Звягельської міської ради Олег Годун.
«Спочатку розглядали варіант накрити фонтан дошками — просто зробити його безпечним, аби ніхто туди не впав і не травмувався. Але, порахувавши, скільки потрібно деревини (на підпори під цей «дах»; на дошки належної товщини, аби вони витримували вагу охочих по них походити), від цього відмовилися. До того ж, таке накриття фонтану виглядало б вкрай неестетично», — каже Олег Годун.
Друга ідея, на реалізацію якої планували виділити кошти на вересневій сесії міської ради, полягала в тому, щоб парапет навколо фонтану розібрати, заглибину засипати (при цьому зберегти всі комунікації, які в подальшому могли б бути використані при спорудженні нового фонтану), а територію благоустроїти.
Від парапету вздовж периметру відвалюються плити.
«Була ідея на місці розібраного й засипаного фонтану тимчасово встановити лавки, висадити декілька декоративних дерев (тимчасово — у горщиках), підсвітити їх, що б додавало естетики локації. Попередні підрахунки витрат вийшли на суму понад 300 тисяч гривень. Після оптимізації орієнтовна сума зменшилася на 100 тисяч. До робіт планували залучити комунальне підприємство «Звягельсервіс». Уже підготували проєкт рішення про виділення бюджетних коштів, який пройшов погодження майже на всіх депутатських комісіях і мав бути підтриманий в ході сесії 11 вересня.
Втім, окремі депутати міської ради його розкритикували, вважаючи за недоцільне витрачати 200 тисяч гривень на фонтан. Натомість була пропозиція витратити ці кошти на ремонт кабінетів Ліцею №1 імені Лесі Українки, на базі якого тепер діє профільний ліцей. Довелося проєкт зняти. Кошти планується спрямувати на організацію поїздки на всеукраїнські змагання звягельських спортсменів із особливими потребами (параармреслерів)», — пояснює Олег Годун.
За його словами, якби ідею підтримали депутати й виділили кошти, то комунальне підприємство «Звягельсервіс» виконало б роботи орієнтовно за місяць — центральна алея парку стала б безпечнішою й комфортнішою для звягелян і гостей міста. Тим більше, що до житлово-комунального управління надходили звернення від містян про травмування дітей у цьому фонтані. Але поки що все залишиться, як є.
Конструкція з окраси міста перетворилася на аварійну.
«Підкреслю: ми розраховували зберегти всі комунікації, щоб у подальшому створити на цьому місці, так званий, «сухий» фонтан — коли струмені води здіймаються безпосередньо з пішохідної зони. Такі фонтани діють у багатьох містах України, вони водночас гарні й безпечні для перехожих. Сподіваюсь, згодом такий фонтан спорудимо й у Звягелі», — зазначив Олег Годун.
«Сухий» фонтан у Києві. Фото з відкритих джерел.
Він додав, що управління житлово-комунального господарства відкрите для пропозицій звягелян — яким вони хочуть бачити головний фонтан міста. Або, можливо, більшість виступить за те, що він у Звягелі взагалі не потрібен.
«Сухий» фонтан у Львові. Фото з відкритих джерел.
Тим часом економія двохсот тисяч гривень, що в межах річного бюджету Звягельської громади не є аж такою захмарною сумою, може призвести до травматизму — плити від парапету сьогодні-завтра відваляться, у басейні стирчать залишки мереж, а сам парапет стає слизьким у дощову чи морозну погоду.
Олег БРЮХАНОВ, фото автора
Коментарі відсутні