
148-му річницю від дня народження Лесі Українки в Новограді вшанували низкою тематичних заходів
- 51
- коментар(і)
- 01-03-2019 19:20

25 лютого, у 148-у річницю від дня народження поетеси Лесі Українки, у міському Палаці культури, який носить її ім’я, відбувся літературно-музичний вечір «Сім струн».
Протягом заходу звучали пісні, вірші поетеси у виконанні творчих колективів та місцевих аматорів народної творчості. Літературно-музичний вечір дав змогу шанувальникам Лесиного слова зазирнути у внутрішній різнобарвний творчий світ славетної українки, доторкнутися до потаємних глибин її поетичної душі.
Довідково. Леся Українка (Лариса Петрівна Косач) народилася 25 лютого 1871 року у місті Новограді-Волинському. ЇЇ мати — письменниця Олена Пчілка, батько — юрист. Вони багато уваги приділяли гуманітарній освіті дітей, розвивали інтерес до літератури, вивчення мов, перекладацької роботи. Серед факторів, які впливали на формування таланту Лесі Українки, була і музика. «Мені часом здається, — писала вона, — що з мене вийшов би далеко кращий музика, ніж поет, та тільки біда, що натура утяла мені кепський жарт». Цей «жарт» — початок туберкульозу кісток, з яким вона боролась усе життя. Хвороба спричинилась до того, що дівчинка не ходила до школи, однак завдяки матері — Олені Пчілці, а також дядькові — Михайлу Драгоманову, вона дістала глибоку і різнобічну освіту. Письменниця знала більше десяти мов, вітчизняну і світову літературу, історію, філософію. Не випадково цикл поезій «Сім струн», що складається з 7 віршів та вперше надруковано у збірці «На крилах пісень» у 1893 році, письменниця присвятила саме Михайлу Драгоманову, який мав великий вплив на духовний розвиток Лесі Українки.
ОБЛАСНИЙ КОНКУРС ЧИТЦІВ-ДЕКЛАМАТОРІВ ТВОРЧОСТІ ЛЕСІ УКРАЇНКИ
22 лютого у малій залі міського Палацу культури імені Лесі Українки 48-ий рік поспіль відбувся обласний конкурс читців-декламаторів, присвячений річниці від дня народження Лесі Українки.

Цього року 67 учасників показали свою майстерність у володінні словом. Координатором та ведучою конкурсу виступила Олена Тимощук.
Переможців визначало журі, до складу якого увійшли:
голова журі — Валентин Ольшевський, режисер Новоград-Волинського центру культури та мистецтва «Сузір’я»;
секретар журі — Ірина Шумовська, викладач-методист української мови та літератури Житомирського торговельно-економічного коледжу Київського Національного торговельно-економічного університету;
члени журі: Алла Бондарчук та Лариса Бондарчук, головні спеціалісти управління культури та туризму Житомирської обласної державної адміністрації; Оксана Павлова, ведуча актриса Житомирського академічного українського музично-драматичного театру імені І.Кочерги, Заслужена артистка України; Сергій Сень, викладач відділу видовищно-театралізованих заходів Житомирського коледжу культури і мистецтв імені І.Огієнка.
Журі конкурсу прослуховувало конкурсантів і визначало переможців за такими критеріями: відповідність тематиці конкурсу, реалізація художнього задуму твору, творчий підхід та індивідуальність виконавців, рівень виконавської майстерності, артистизм та сценічна культура.
За підсумками конкурсних прослухувань було визначено наступних переможців:
— у першій віковій категорії (від 6 до 9 років):
І місце — Дар’я Храменкова, учениця ЗОШ №7 (м.Новоград-Волинський) та Карина Тимошенко, учениця ЗОШ №3 (м.Новоград-Волинський);
ІІ місце — Софія Журавель, учениця ЗОШ №6 (м.Новоград-Волинський);
ІІІ місце — Яна Марчевська, вихованка Палацу дітей та молоді (Мальва) м.Новоград-Волинський.
— у другій віковій категорії (від 10 до 13 років):
І місце — Анна Лісовська, учениця ліцею №4 (м.Новоград-Волинський) та Валерія Пашинська, учениця ЗОШ №5 (м.Новоград-Волинський);
ІІ місце — Уляна Войткова, учениця ЗОШ №2 (м.Новоград-Волинський);
ІІІ місце — Єва Лозовенко, учениця ЗОШ №3 (м.Новоград-Волинський).
— у третій віковій категорії (від 14 до 17 років):
І місце — Ольга Дахіна, учениця Житомирського обласного ліцею-інтернату для обдарованих дітей та Дар’я Кайдалова, учениця ЗОШ №7 (м.Новоград-Волинський);
ІІ місце — Марія Терещенко, вихованка Бердичівського районного Центру культури і дозвілля;
ІІІ місце — Вероніка Оримович, учениця ліцею №11 (м.Новоград-Волинський).
— у номінації «Вланий вірш» І місце посіла Анна Шевчук, учениця ЗОШ №3 (м.Новоград-Волинський), а ІІ місце присудили Єлизаветі Сорокалєтовій, учениці ліцею №1 ім.Лесі Українки (м.Новоград-Волинський).
Крім того, відзнаку «Наймолодший учасник» отримала Маруся Мосцицька, вихованка Палацу дітей та молоді (Першоцвіт), м.Новоград-Волинський.

Крім того, до обласного конкурсу долучилися люди, які є поціновувачами творчості Лесі Українки. Вони керувалися своїми симпатіями, почуттями, смаками та особисто для себе визначили своїх фаворитів і відзначили їх подарунками та сувенірами.
Так, радник міського голови з питань культури, Заслужений працівник культури України Микола Мартинюк відзначив Ольгу Дахіну, ученицю інтернату для обдарованих дітей (м.Житомир) та Олександра Семенюка, учня ліцею №1; рекламна агенція «ТерраКот» відзначила Анну Шевчук, ученицю ЗОШ №3 та Єлизавету Сорокалєтову, ученицю ліцею №1; магазин «Домотехніка» відзначив Єгора Лещенка, учня ЗОШ №3, та Максима Залевського, учня ЗОШ №5; громадська організація «Новоград-Волинська міська організація жінок» відзначила Євгенію Яковенко, ученицю ліцею №1.
Юні декламатори виявили високий рівень виконавської майстерності, намагалися розкрити творчий задум під час читання поезії Лесі Українки. А яскравим доповненням до виступів обдарованої молоді були їх сценічні костюми і музичний супровід.
За матеріалами відділу інформації та зв’язків із громадськістю міської ради
Коментарі відсутні