
«Перегони» в подвір’ї житлового будинку змушують хвилюватися
- Проблема
- 88
- коментар(і)
- 20-09-2019 20:58

Поки верстався цей номер, шлагбаум демонтували. А напередодні ось так керуюча ОСББ «Звягель» Катерина Пасічник прокоментувала ситуацію нашим колегам із Novograd City: «Шлагбаум встановлено експериментально, він не закритий. У мене лежить звернення 47-ми мешканців будинку, яким автівки не дають спокою. Не допомагає навіть «лежачий полісмен». Я рік вислуховувала скарги людей і прагнула їм допомогти. Тепер цю заяву віднесу в Будинок рад, нехай там вирішують, що робити з «трасою» біля житлового будинку, а шлагбаум ми демонтуємо. Для мене обидва крила будинку рівноправні. Доки в котельні не було «Нової пошти», скарг на пилюку, шум та небезпеку було значно менше, і мешканці не конфліктували між собою».
Керівник відділення №3 «Нової пошти» Леся Коробчук не розуміє причетності пошти до скандалу. Каже, що автомобілі з вантажем заїжджають тричі на день. За її словами, відділення спеціалізується на посилках до 30 кг, яких щодоби в середньому буває 200 штук. «Це все маленькі коробочки і пакети, за якими приходять пішки. Часто приїжджають мами з дитячими візками», — запевняє Леся Коробчук журналістів. Із цим не погоджуються мешканці будинку, оскільки, за їхнім «моніторингом», за посилками все ж їдуть автомобілями та ще й не з порожніми руками. З легковиків виносять величезні пакети зі сміттям і завалюють сміттєві баки. В ОСББ підтверджують: раніше впорядкований і не переповнений смітник тепер не встигають прибирати. Активісти будинку домагатимуться винесення проблеми на розгляд виконавчого комітету міськради. Про це пише Novograd City.
* * *
Тим часом, на адресу редакції «Звягеля» надійшов лист від мешканця «конфліктного» будинку. Пропонуємо його нижче до вашої уваги, а в разі потреби надамо можливість висловитися з цього приводу всім сторонам конфлікту.
«Транзитний проїзд автомобільного транспорту перетворив подвір’я будинку по вулиці Шевченка, 41/1, в автомобільну дорогу. Їдуть не мешканці будинку, а ті, хто хоче оминути перехрестя навпроти маштехнікуму, або уникнути «зустрічі» з працівниками поліції.
Пролунали різні думки щодо вирішення цієї проблеми. Одні обурювалися, що в разі перекриття більше транспорту буде їхати через їхні двори. Інші висловилися, що транспорту навпаки поменшає, бо не будуть їздити транзитники, адже вони рухаються через усі двори будинку. Та були й такі, кому однаково. Дехто почав рахувати, у якому дворі більше зроблено. Предметом «інтересу» стали дитячий майданчик, огорожа від дороги, стоянка автотранспорту. Тобто, в одному дворі все є, а в іншому — ні.
Тут доречно згадати, що у нас набагато раніше було замінено на новий ліфт у першому під’їзді, хоча ця частина будинку заселилася на декілька років пізніше. Перший дитячий майданчик встановили саме на нашій території. Нещодавно було проведено капітальний ремонт проїжджої частини двору біля конфліктних під’їздів, і тоді пікетів ніхто не влаштовував. Невже ці претензії стануть перешкодою у створенні безпечного руху, і все залишиться, як було?
Головним чином мова йде про машини, що їдуть транзитом. Транспорт, що паркують біля під’їздів, менше всього створює небезпеку, бо, як правило, водії-власники — мешканці цього будинку, рухаються з невеликою швидкістю.
Окрім того, попередній усний дозвіл на встановлення шлагбаума отримано від «швидкої» та пожежників. Перекривши проїзд, для нас вирішується питання безпеки. Але, як сказав власник крутого авто: «Їздив і їздитиму, машини мені не заважають. Якщо перекриєте, — дам команду і зріжуть шлагбаум». Звичайно, у разі перекриття заїзд транспорту дещо ускладнюється. Але невже ефектно під’їжджати, підкреслюючи свій статус, — важливіше безпеки, особливо дитячої? І як почуватимуться противники перекриття у випадку дорожньої пригоди?».
І.БОРЕМСЬКИЙ, мешканець будинку
Підготувала Юлія КЛИМЧУК
Фото І.БОРЕМСЬКОГО
Підготувала Юлія КЛИМЧУК
Фото І.БОРЕМСЬКОГО
Коментарі відсутні