
«Кепський жарт?» Та ні! Ми серйозно)))
- Топ новини
- 60
- коментар(і)
- 31-12-2020 23:30

Ми активно вмикаємося в марафон заходів із нагоди відзначення 150-річчя з дня народження Лесі Українки. Музей родини Косачів і газета «Звягель» оголошують літературний конкурс. Автор ідеї — директор Музею родини Косачів Людмила Гамма — узяла за основу одну з родинних традицій Косачів — так званий «хатній конкурс».
— Серед родинних традицій, які мали Косачі, був, як його називали, «хатній конкурс» із написання літературних творів, — розповідає Людмила Гамма. — Ольга Косач-Кривинюк, молодша сестра Лесі Українки, у «Хронології життя і творчости Лесі Українки» пише про певний лист Лесі до матері: «Лесине питання в листі про Мішину «Кушетку» пояснюється тим, що на це слово був хатній «конкурс», на який Леся написала (зробила начерк) свій «Жаль»… Про Мішин твір на цей «конкурс» Леся й питає, бо всі ж твори на нього звалися «Кушетка»…

Ольга Косач-Кривинюк знову ж таки в «Хронології …» згадує: «Їх гурток (Леся, Міша, Максим Славінський, Віталій Боровик, Людмила Старицька, Володимир Самійленко та інші) прозвали «Плеядою молодих письменників» або просто «Плеядою».
Лариса Петрівна Мірошниченко у своїй книзі «Михайло Косач» про старшого брата Лесі Українки пише: «Головне заняття «Плеяди» — читання та критика нових творів і перекладів членів гуртка. Сходини відбувалися то в Лисенків, то в Старицьких, то в Косачів. Перші півтора місяця спілкування з «Плеядою» окрилили юну поетесу. Дома, у Колодяжному, вона жваво розповідала про нових товаришів, про спільні з ними літературні наміри-плани. Сестра Ольга свідчила: «Такою веселою, бадьорою, життєрадісною… я, здається, ніколи її більше не бачила».
До 150-річчя від дня народження Лесі Українки Музей родини Косачів, спільно з газетою «Звягель», ініціює проведення КОНКУРСУ на кращий літературний твір за традиціями «Плеяди» та «хатнього конкурсу» Косачів.
Пропонуємо вам написати оповідання на тему «Кепський жарт».
До конкурсу запрошуємо й тих, хто вже має досвід літературної діяльності, і тих, хто вперше зважиться взяти «перо до рук».
Вікові категорії необмежені.

Розмір твору — не більше 5 сторінок формату А4, шрифт 12.
Журі, до складу якого ми запросимо фахівців-літераторів, визначить кращі роботи за стилем, змістом, темою: патріотичні, ліричні, гумористичні, сатиричні тощо.
Твори, що їх вибере професійне журі, будуть надруковані в газеті, і ви своїм голосуванням зможете вибрати найкращий серед кращих.
Твори, що не стануть переможцями, але отримають схвальні відгуки журі, також будуть надруковані у випусках газет протягом 2021 року.
Якщо ви вирішили стати учасником конкурсу, то подавайте конкурсні роботи за адресою: Музей родини Косачів, вул.Родини Косачів, 5-А, м.Новоград-Волинський, 11701.
Е-mail: museum-kosach@ukr.net.
Viber: +38063-016-13-00.
Контактні телефони: (067) 908-17-99, (063) 016-13-00.
Останній день прийому робіт — 01 травня 2021 року.
Підведення підсумків конкурсу відбудеться під час «Свята родинних традицій» у Музеї родини Косачів у липні 2021 року.
Нехай вам пишеться!
Людмила ГАММА, директор Музею родини Косачів
Олег БРЮХАНОВ
Олег БРЮХАНОВ
Коментарі відсутні