
У АВТОШКОЛИ — ПІВВІКОВИЙ ЮВІЛЕЙ!
- 856
- коментар(і)
- 09-10-2009 21:32

Початок історії закладу поклав наказ №7 від 15.07.59 голови Центрального комітету ДТСААФ Радянського Союзу. Відповідно до цього наказу в Новограді-Волинському, на базі філії Житомирського спортивно-технічного клубу, було створено автомотоклуб ДТСААФ, навчання в якому проводилося за програмою, максимально наближеною до вимог військової служби. Завдання закладу полягало в підготовці водіїв автотранспортних засобів різних категорій для Збройних сил та народного господарства. Першим начальником автомотоклубу був призначений підполковник запасу Іван Михайлович Головачов, його заступником — майор запасу Іван Іванович Кузнєцов.
Автомотоклуб у своєму початковому вигляді проіснував аж до початку 1975 року, коли його було реорганізовано й перейменовано в новоград-волинську автомобільну школу ДТСААФ. А в перші місяці української незалежності, 26 вересня 1991-го, організацію ДТСААФ на загальнонаціональному рівні перейменували в Товариство сприяння обороні України. Відповідно, й місцева автошкола відтоді стала йменуватися автошколою ТСОУ.
Старше покоління новоград-волинців, певно, ще пам’ятає, що першою адресою автошколи була вулиця Карла Маркса, 49 (зараз — вулиця Соборності). У даний час на цьому місці споруджено готель «Леон». Понад 20 років тому, 1 вересня 1988-го, автошкола була переведена в нову будівлю, що знаходиться по вулиці Лубчицькій, 45 (на той час — вулиця Постишева, 5).

Починаючи з цього року, навчання водіїв здійснюється за новими державними стандартами (програмою): зменшено кількість теоретичних уроків, натомість — збільшено число годин, у ході яких майбутні водії вчаться безпосередньо практичному водінню. Згідно з Постановою Кабінету Міністрів, з січня 2010 року навчання водіїв проводитиметься за новими категоріями. До звичних українським водіям категорій «А», «В», «С», «Д» буде додано нові — «А1», «В1», «С1», «Д1» (запровадять окремі категорії для водіїв мопедів, моторолерів, квадро- і трициклів, розділять категорії для вантажних машин і автобусів у залежності від маси транспортного засобу й кількості пасажирів). В автошколі запевняють, що до таких нововведень готові, й налаштовуються працювати за новими стандартами.

Відносно новим заходом, що також відбувається в рамках святкування Дня Перемоги, є автопробіг місцями бойової слави. Активними учасниками автопробігу поряд із працівниками автошколи стають ветерани та молодь. Крім цього, керівництво автошколи ініціює низку заходів у рамках місячників оборонно-масової роботи, що тривають кожного року з нагоди Дня Збройних сил України та Дня Перемоги. До програми місячників включають дні відкритих дверей у місцевих військових частинах, тематичні вечори, уроки мужності, конкурси військової пісні.
Колектив автошколи являє собою, як прийнято казати, вдалий сплав молодості й досвіду. Пліч-о-пліч із молодими працівниками тут трудяться й ветерани праці, — такі як викладач Василь Якович Сусловець (почав роботу в автошколі ще з 1 листопада 1959 року — практично з дня її заснування), інструктор з індивідуального навчання водінню Володимир Платонович Мамайчук (працює з 1960 року). Певно, саме такий виважений підхід до організації роботи й став запорукою того, що новоград-волинська автошкола ТСОУ, попри всі труднощі й перепони, котрі час від часу давалися взнаки, зарекомендувала себе як авторитетний навчальний заклад не тільки в місті, а й у Житомирській області.
Олег БРЮХАНОВ
Фото Віктора ТИМОЩУКА
Фото Віктора ТИМОЩУКА
Коментарі відсутні