
ДОРОГАМИ МІЖНАРОДНОЇ СПІВПРАЦІ
- Наші за кордоном
- 621
- коментар(і)
- 20-11-2009 21:33

Які ж враження винесли наші учні від відвідання Німеччини? Радецька Олександра впродовж двох тижнів мешкала у сім’ях Сари Пельц та Ірини Ройс, що дало їй змогу краще познайомитися з побутом пересічних німців. Дуже сподобалася їй сучасна гімназія і умови навчання в ній. Особливо запам’яталася екскурсія у Вюрцбург, відвідання фортеці Марієнберг та всесвітньовідомої Резиденції, архітектурного дива відомого німецького архітектора Бальтазара Нойманна. Саша знайшла в Німеччині нових друзів, які приїдуть весною наступного року в Україну.
Аліса Іщук мешкала в родині Штефані Шенк. Вона відмічає гостинність і ввічливість родини, що дало змогу почувати себе комфортно увесь час. Спілкування проводилося лише німецькою мовою. Дуже смачною виявилася німецька кухня. А ще німецькі гімназисти, на думку Аліси, на перше місце ставлять успіхи в навчанні і досягнення в спорті чи позашкільній активності, що залишає їм мало часу для відпочинку у шкільний час.
Павлюк Олю, яка мешкала у родини Софії Кляйн, вразила чистота і охайність садів та парків, безліч квітників і різний колір будинків, чудові краєвиди. Дуже цікавим для неї виявився Мюнхен з його музеями і відомими пам’ятками кільтури, адже Оля побувала в Старій і Новій Пінакотеках, побачила опівдні зміну фігур на славнозвісному годиннику на ратуші в центрі міста, гуляла його вулицями і площами.

Остапчук Оксана мешкала у сім’ї Лізи Нефф за 35 кілометрів від місця навчання і до гімназії потрібно було добиратися з двома пересадками. Але школярів таких більшість; бажання навчатися і мати змогу потім отримати вищу освіту, адже для вступу до університету необхідно пройти повний курс гімназії, заставляє німецьких шіколярів вставати дуже рано і щоденно долати навіть більший шлях. Навчання проходить до і після обіду, потім усі школярі роз’їжджаються додому: кого забирають персональні автівки, але більшість їде в автобусах, що ходять хвилина в хвилину. На уроках кожне питання стараються вчителі пояснити так, щоб незрозумілих не лишалося. Навчальні екскурсії до інших міст та країн стоять обов’язково у навчальних планах, тому кожен клас щороку відвідує 5–7 старих міст, виїжджає на екскурсії до інших країн, знайомлячись таким чином з історією власної держави та її сусідів.
Після цієї подорожі, зазначає Харченко Альона, залишаються спогади на все життя, а в серці — лише позитивні емоції. Приходить натхнення, відчуваєш внутрішню гармонію та з’являються саме ті цілі, які так довго шукаєш.
Слід додати, що цей проект став можливим завдяки праці німецьких вчителів Вольфа-Дітера Гуча, Мартіни Шенк, Райнгольда Рьосселя, Мікелє Грасаля, Рене Куфуса, почесного голови німецького патріотичного товариства «Волинь» Ніколауса Арндта, а також дирекції гімназії у Візетайді, організації «Юнгрінг» при баварському міністерстві у справах освіти і культури та службі обмінів ФРН, котрі взяли витрати по перебуванню, харчуванню і проїзду українських старшокласників.
В.ВІТРЕНКО, координатор проекту, вчитель німецької мови
Коментарі відсутні