
ЯЗИК ДОВІВ НАШИХ КОВАЛІВ ДО КНИГИ РЕКОРДІВ УКРАЇНИ!
- Топ новини
- 406
- коментар(і)
- 20-04-2012 03:02

Тема фестивалю «Язик до Києва доведе» стала пророчою для його співзасновників із нашого міста. Щоправда, ексклюзивне творіння довело ковалів спочатку до Житомира, а тепер у них є усі шанси опинитися на сторінках Книги рекордів Гіннеса, бо найцікавіші здобутки автоматично потрапляють до числа світових рекордів.

«Ковальська весна» — це захоплююча демонстрація витворів ковальського мистецтва, серед яких трапляються справжні шедеври. Цікаво, що житомирський фестиваль за коротку історію здобув потужний авторитет у професійних колах, який окремі регіони виборювали повільно і довго. Одним із головних досягнень (окрім, звісно, зафіксованого рекорду) звягельські майстри вважають ще й той факт, що Новоград-Волинський відтепер є на ковальській карті України.
— Понад сто ковалів з усіх регіонів України взяли участь у цьогорічному фестивалі, — розповів керівник підприємства «Мега-майстер» Віктор Баранніков. — Щороку ми проводимо роботу з популяризації ковальського мистецтва, але такими представницькими масштабами, яких вдалося досягти у Житомирі, не може похвалитися жоден із відомих фестивалів.

Робота над грандіозним язиком тривала три тижні. Впродовж цього часу задум трансформувався, а виріб значно виріс у розмірах. Згодом, вже під час фестивалю, учасники оздобили його логотипами своїх міст. Новоградські ковалі й у цьому перевершили колег — логотип, що символізував наше древнє місто, було визнано одним з кращих. Слід зауважити, що усе це — дуже символічно, адже за однією з легенд про походження нашого міста, Звягель — це ім’я умільця-коваля, який колись утворив поселення, згодом назване на його честь.

Справді приємно, що ковальство в Україні переживає сьогодні період відродження. Адже колись коваль був у кожному селі, а тепер, хоч і змінилися часи й потреби, ковальська справа заслужено повертає собі авторитет у якості декоративного мистецтва. З металу сьогодні виготовляють стільки всього, що й не перерахувати — аж до елітних кованих виробів.
А от справжні фахівці-ковалі сьогодні — дуже велика рідкість. Вищі навчальні заклади, орієнтуючись на потреби ринку праці, навіть запроваджують окрему спеціальність — перш, аніж стати професійним ковалем, спочатку слід здобути освіту художника.
Немає меж досконалості, тож люди, закохані у свою справу, здатні творити дива. Ковалям у цьому плані особливо поталанило: гарячий метал у їх руках стає слухняним і покірним, а результатом захоплюючої творчої роботи є вироби, яким гарантоване довге життя. Тому навіть через сотні років робота звягельських ковалів залишиться свідченням професіоналізму. А поруч з їх досягненням у Книзі рекордів України відтепер гордо і промовисто привертатиме увагу всього світу назва нашого міста...
Юлія КЛИМЧУК
Фото з архіву Віктора БАРАННІКОВА
Фото з архіву Віктора БАРАННІКОВА
Коментарі відсутні