В.ЛИТВИН: «У ДЕРЖАВІ УКРАЇНА МАЄ БУТИ ЄДИНА ДЕРЖАВНА МОВА — УКРАЇНСЬКА»
- 425
- 2 коментар(і)
- 25-05-2012 23:36
ЗАЯВА ГОЛОВИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
У зв’язку з політичною істерикою довкола передбаченого до розгляду Верховною Радою України «мовного питання», вважаю за необхідне заявити таке.
У зв’язку з політичною істерикою довкола передбаченого до розгляду Верховною Радою України «мовного питання», вважаю за необхідне заявити таке.
- Свою позицію з цього приводу Голова Верховної Ради України висловлював багаторазово і публічно. Вона полягає у тому, що у Державі Україна має бути єдина державна мова — українська. Разом з тим, для задоволення своїх національно-культурних повсякденних потреб люди мають право послуговуватися рідною мовою.
- Законопроект «Про засади державної мовної політики» було включено до порядку денного при затвердженні Плану роботи десятої сесії Верховної Ради України шостого скликання у лютому ц.р. За порядок денний сесії, який передбачає розгляд «мовного питання», проголосували 309 народних депутатів, у тому числі, 178 — з фракції Партії регіонів, 59 — з фракції «БЮТ-«Батьківщина», 19 — з фракції «Наша Україна-Народна Самооборона», 21 — з групи «Реформи заради майбутнього», 20 — з фракції «Народної Партії» і 12 позапартійних парламентаріїв.
- Публічно неодноразово, у тому числі, на засіданні Погоджувальної ради, я пропонував народним депутатам не педалювати теми, які є чутливими і несуть загрозу розколу і протистояння у суспільстві. Для утвердження цивілізованої мовної політики я роблю більше, ніж можу, і менше, ніж бачу, що потрібно зробити, з огляду на об’єктивні обставини.
- Відповідно до Конституції України і закону про Регламент, Голова Верховної Ради України не наділений правом одноосібно формувати або змінювати розклад пленарних засідань. Тому за нинішньої ситуації єдине, що я можу запропонувати — розглядати усі законопроекти на мовну тематику для більш повного розуміння важливості цієї проблеми і відповідальності кожного народного депутата за рішення, яке він прийматиме.
- Спроби роздмухувати протистояння у «мовному питанні», визначити ворогів, як не дивно, спрямовані не на захист української мови, а на радикалізацію ситуації в країні.
- Раджу організаторам таких цинічних акцій і провокацій на зразок розсилання «листів щастя про мову», відвідування моєї «малої Батьківщини», не перенапружуватися, а скеровувати свої зусилля і енергію на практичне вирішення цієї проблеми у конструктивному річищі.
Коментарі 2
едва ли не единственное, в чем можно с ним согласиться...
sirrah
13:05:47 29-05-2012
це щоб клюнули виборці
Максім Алексейчук
11:06:06 03-06-2012