
Речового забезпечення, житла і нових танків військовим бракує. Але професіоналізм є
- Армія
- 159
- коментар(і)
- 05-04-2013 18:18

Коли цивільний люд відзначав 1 квітня, військовим Новоград-Волинського гарнізону було не до жартів — о 6-й ранку сигнал навчальної тривоги сповістив командирів про необхідність приведення частин гарнізону до повної бойової готовності. Вже наступного дня спеціальна комісія Генерального штабу перевіряла, наскільки готові військовослужбовці до дій в умовах змодельованої бойової ситуації. Готові чи ні — це і продемонстрували військові 2 квітня на бригадному полігоні Олександрівський. Саме тут відбулися навчання, у яких були задіяні підрозділи одразу декількох військових частин 8-го армійського корпусу.

Цього разу, за легендою навчань, перша механізована рота батальйонної тактичної групи 30-ї ОМБр повинна була знищити незаконне формування противника з боку суміжної держави, що має територіальні претензії до України і прагне дестабілізувати ситуацію у країні. Відтак у спецоперації задіяли близько восьмисот військовослужбовців, понад сто одиниць автомобільної і бронетанкової техніки. Ще 725 одиниць комісія Генштабу перевірила у парку бойових машин бригади. Знищувати «противника» бригадівцям допомагали військові 12-го інженерного полку, які спорудили понтонний міст через Случ.

Повітряний супровід навчань здійснювала авіація з Озерного та Бродів. Разом з танками, БМП та «тунгусками» (зенітними самохідними установками), винищувачі СУ-27 і гвинтокрили МІ-8 та МІ-24 додали потужності військовому «екшену». Мешканці міста у якийсь момент навіть затурбувалися через велику кількість військової авіації у небі. Втім, згодом зрозуміли, що десь неподалік проходять навчання.
— Завдання виконане у повному об’ємі на оцінку «відмінно», — похвалив підлеглих міністр оборони України Павло ЛЕБЕДЄВ. — Перевірка засвідчила, що у 30-й бригаді та інженерному полку служать професіонали, котрі вміють оперативно реагувати і якісно виконувати завдання. Це є свідченням того, що ми — на правильному шляху, тож за завтрашній день я спокійний.

— Щодо речового забезпечення, то воно буде виконуватися відповідно до норм і стандартів — усьому свій час. А головне для професіоналів, погоджуюся, це житло і грошове забезпечення, яке становитиме близько шести тисяч гривень, — зазначив міністр оборони. — 15 мільярдів коштує нам армія. Порівняно з цією сумою, сьогоднішні навчання — це копійки. Тут потрібно не гроші рахувати, а готувати армію до виконання завдань. А навчання, нагадаю, відбуваються не лише на полігонах, а й на техніці, в навчальних класах та на тренажерах. Тому: вчитися, вчитися і ще раз вчитися!

Командувач Сухопутних військ ЗСУ, генерал-полковник Геннадій ВОРОБЙОВ запевнив: «У окремі частини нові «Булати» надійшли, ми замовили ще 10 танків «Оплот». Чекаємо постачання від Харківського заводу». Як довго за таких темпів оновлюватиметься наша армія і як скоро стане справді професійною, точно сьогодні сказати не може ніхто. А от щодо професіоналізму наших військових, питань не виникає — у нелегких умовах армійського сьогодення він, без сумніву, загартовується.
Юлія КЛИМЧУК
Фото Володимира ПОТАЙЧУКА та з сайту Міноборони
Фото Володимира ПОТАЙЧУКА та з сайту Міноборони
Коментарі відсутні