
Що ж то за «спрощення», яке призводить до черг?
- Актуально
- 165
- коментар(і)
- 30-08-2013 02:08

«Шановна редакція газети «Звягель»! Мабуть, коли люди звертаються до вас по допомогу, то справді не мають виходу із ситуації. Нещодавно я, досвідчена й комунікабельна, здавалося мені, людина теж потрапила у досить цікаву ситуацію. А потрібно було всього-навсього зареєструвати земельну ділянку.
Одного дня я прийшла до реєстраційної служби і дізналася розпорядок робочого дня: фізичних осіб приймають три дні на тиждень (понеділок, середа, п’ятниця), з 8 години до 15, при цьому перерва на обід — з 12 до 13 години. Дуже зраділа, адже на моїй роботі перерва з 13.00 до 14.00. Кілька днів у мою обідню перерву я бігала до реєстратора, аж поки зрозуміла, що потрібно приходити зранку…
Ось одного дня, 21 червня, відпросилася з роботи й о 7.30 вже була біля потрібного кабінету. У черзі я опинилася восьмою і тільки тоді зрозуміла, що люди займали чергу вночі. Проте, знаючи які бувають черги у банках, де люди платять за комунальні послуги, та й у мене на роботі не менше відвідувачів, подумала було, що встигну й нарешті зареєструю свою нерухомість.
Та не так сталося, як гадалося… Прочекавши зранку й до 15 години, я так і не потрапила до бажаного кабінету, хоча залишилася лише одна. Дуже просила молоденьку дівчину прийняти мене, адже, крім черги з 7-8 чоловік, які були попереду, я пропустила двох стареньких інвалідів…
Дівчина була категоричною й цинічно відмовила, адже мала ще роботу після прийому клієнтів. Я сказала, що зачекаю й, можливо, встигну. Проте вона не змінила свого рішення. Коли я чекала увесь день біля кабінету, то поспілкувалася з відвідувачами цієї установи. Задоволених обслуговуванням було досить мало. Клієнти жалілися, що доводиться тижнями ходити сюди, за робочий день дівчина устигає прийняти не більше 10 клієнтів, а їх приходить значно більше — як із міста, так і з району приїздять. А ще є й із інших міст, хто має у Новограді-Волинському нерухомість.
Крім того, якщо неуважно прочитав графік роботи й не побачив, що остання п’ятниця місяця — санітарний день, — усе, «кіна не буде». Це, мабуть, єдина в місті організація, до якої, щоб потрапити на прийом, потрібно займати чергу вночі, а ще краще — з вечора. Варто зазначити, що коли я намагалася потрапити до них (була п’ятниця), а на наступному тижні робочим днем була лише одна середа, адже понеділок (24 червня) та п’ятниця (28 червня) були святкові дні.
Я мусила взяти на роботі відпустку, крім того, прийти під реєстраційну службу о 4-ій ранку. Була другою в черзі (мені, виявляється, пощастило!), а могла бути знову сьомою або восьмою й не факт, що й цього дня мені б вдалося потрапити до заповітного кабінету. Ті люди, які були переді мною й не спали усю ніч та не мали оригіналу ідентифікаційного коду, були змушені їхати по нього у своє село. Обслуговували мене 13 (!) хвилин. Нескладна математика: за 6 годин робочого часу дівчина може ощасливити 27 людей. Проте устигають лічені «везунчики»…
Ольга ДЕМЧУК, м.Новоград-Волинський»
Від редакції. У зв’язку з цим, чекаємо на коментар відповідальних осіб. А саме — відповідь на питання: чому обіцяне «спрощення» обернулося для пересічних громадян величезними проблемами?
Підготував Олег БРЮХАНОВ
Коментарі відсутні