Двадцята подорож до Німеччини
- Наші за кордоном
- 172
- коментар(і)
- 07-11-2014 18:05

Більша частина учасників подорожі вирушала до Німеччини вперше. Учні з міста над Случчю мали змогу познайомитися з матеріальною базою німецької гімназії і ходом уроків, оскільки кожного навчального дня у плані було відвідування двох перших уроків. Потім тривала спільна робота українських і німецьких старшокласників над проектом під керівництвом німецьких і українських вчителів.
Щодо бази, то лише в цьому році урядом Баварії було виділено понад 500 тисяч євро для проведення косметичного ремонту окремих приміщень у гімназії і заміни їх устаткування. З’явилося впродовж останнього року нове устаткування в деяких навчальних кабінетах і класах, у спортивних залах. Як видно, німецька школа постійно розвивається за підтримки держави.

Наприкінці перебування діти захищали на спільному заході результати виконаних проектів, які вони згодом оформили у вигляді кольорових плакатів, що були виставлені в шкільному «Форумі», цьому своєрідному місці для перепочинку німецьких гімназистів. Українську делегацію приймав у німецькій ратуші бургомістр міста пан доктор Кнаєр, інші офіційні особи. Згодом відбувся прощальний вечір, на якому українські учні виступили з гарним концертом. Особливо відзначилися при цьому гімназисти Денис Скрицький та Ірина Стародуб (танцювальні номери), Інга Шаталова і Настя Люлевич (індивідуальне виконання музичних творів).
Незабутні враження українських учнів записала кореспондент місцевої газети, невдовзі опублікувавши їх у статті на шпальтах газети «Майн-Пост». Українські вчителі за допомогою місцевих істориків збирали, окрім того, краєзнавчий матеріал, отримали книги від Мюнхенського вільного університету в дарунок музеям нашого міста, знайомилися з діяльністю української діаспори щодо допомоги українським біженцям і солдатам української армії в рамках АТО медичними препаратами та інструментами, одягом, спальними мішками, медичними ліжками. У родинах, де мешкали учні, та на уроках українських гімназистів і вчителів розпитували про ситуацію в Україні, про перебіг бойових дій та про перспективи подальшої політичної ситуації в країні внаслідок московської агресії. Показово, що всюди учні ходили у супроводі Державного прапора України. Після приїзду додому учасники подорожі взяли участь у шкільній олімпіаді з німецької мови.
З наступного року проект міжнародного учнівського обміну за погодженням німецької сторони здійснюватиметься на базі спеціалізованої школи №4.
В.ВІТРЕНКО, вчитель німецької мови міської гімназії, керівник проекту
А.ТЕТЕРЯ, вчителька німецької мови спеціалізованої школи №4
А.ТЕТЕРЯ, вчителька німецької мови спеціалізованої школи №4
Коментарі відсутні