
Пожежа знищила хату і вигнала їх на вулицю
- Топ новини
- 290
- коментар(і)
- 18-12-2015 23:32

— Мені про пожежу повідомила хрещена, яка живе у селі навпроти нас, — не в силах стримати сльози, розповіла Катерина, прийшовши у редакцію «Звягеля». — Я саме заводила сина у дитсадок. Почула новину і впала, втратила свідомість на сходах. Коли мене привели до тями, то усвідомила, що усе це, на жаль, — не страшний сон, а реальність.
Напередодні, пізно ввечері 9 грудня, десь о 23-й годині, сусід Коренчуків — дядя Вова Михальчук — вийшов на власне подвір’я і побачив, як із сусідньої хати валить дим. Зазвичай у селах о цій порі усі сплять, але за якимось дивним збігом сусіди таки помітили пожежу. Дядя Вова, прибігши до сусідів, разом із босоногою донькою Любою, по суті, врятував життя матері Катерини — Галині Володимирівні. Звечора вона була у хаті сама, заснула і могла так ніколи і не прокинутися, якби не сусіди.
— Мама, слава Богу, жива. Два дні її рятували у лікарні, ставили крапельниці. Але вона не змогла там більше знаходитися — усі питали, що сталося, а вона постійно плакала, — згадує Катя останні події.
Пожежники, які приїхали з Новограда у Ярунь через півгодини, констатували — власними силами сусіди загасили займання. З’ясувалося, що пожежа сталася внаслідок закорочення електропроводки. За словами Катерини, запобіжники не спрацювали, і проводка погоріла по всій хаті, завдавши шкоди усьому нехитрому майну.
— У кожній кімнаті зайнялися тюлі, килими, меблі. Зараз кімнати не є придатними для життя — усе чорне, скрізь їдкий запах. Дерев’яні рами на вікнах згоріли, скло посипалося. У шафах одяг не згорілий, а покручений — одежа сплавилася від високої температури. На щастя, дещо з одягу вдалося врятувати. Добре, що документи лишилися цілими, бо були в цей час у мене з собою.
Катерина того вечора не була з сином вдома тому, що жила декілька днів у куми в Новограді. Адже водила синочка в ортопедичну групу при дитячому садочку №14, а напередодні з садочка зателефонували і запитали, чи ходитиме Кирилко на заняття. Аби сина не виключили, Катя поїхала пожити до куми, бо щодня добиратися у місто на автобусі було незручно і дорого.

Колись їх сім’я мешкала у Новограді. Батьки розлучилися, коли дівчині було п’ять років. Після того, як виповнилося 18, батько перестав платити аліменти. Мама вже давно не працює — має проблеми з хребтом, мало рухається.
У ранньому віці довелося пізнати прикру річ: що означає життя, в якому тобі не варто розраховувати на чиюсь допомогу. 9 класів вона закінчила у Новограді, решту — у Яруні, куди переїхали жити з мамою у бабусину хату.
Вона назавжди запам’ятала слова батька, до якого одного разу прийшла по допомогу. Попросила, щоб купив їй куртку і взуття, бо вона стала студенткою Ярунського технікуму. На що батько сказав: «Якщо тобі один раз допоможу, то ти до мене постійно ходитимеш. Потім віддай тобі хату, машину». Катерина, мабуть, тому й закінчила технікум із червоним дипломом за фахом економіста, бо усвідомила після цих слів — їй доведеться прокладати собі дорогу без допомоги батька. У нього давно інше життя та інша сім’я. За словами Катерини, у житті рідного батька доньці так ніколи й не знайшлося місця.
Найбільше їй допомагав хрещений. Саме він допоміг здобути освіту, завжди пам’ятав про дні народження та підтримав сім’ю, коли у молодят було весілля. Після навчання Катерина багато працювала, здобула другу екологічну освіту у Житомирському агроекологічному університеті. Втім, у нашій державі замало з відзнакою закінчити ВНЗ і отримати дві освіти. За жодним зі здобутих фахів Катерині досі не довелося працювати. Натомість працювала, переважно, у торгівлі, касиром, менеджером, адміністратором.
Коли вийшла з декрету, на попередню роботу не повернулася — треба було дбати про маленьку дитинку, а єдиний зручний для молодої мами графік (з 9-ї до 17-ї) — не так легко знайти у маленькому місті і, тим паче, у селі. З чоловіком не склалося — він знайшов собі іншу сім’ю. Аліменти батько платить лише тоді, коли держава змушує його сплатити борг…
— У нас нікого немає. Я, було, призвичаїлася до того, щоб торгувати на базарі у Новограді домашньою птицею, яку вдома тримаємо. Завозила сина у садочок і йшла на базар. Потім забирала дитину і верталася в Ярунь. Тепер у нас власного житла немає. Кума запропонувала пожити у хаті, де ніхто зараз не живе. Я за це дуже вдячна. Не біда, що там зручностей ніяких немає. Проблема зараз у тому, що треба щонайменше дві тисячі, щоб купити дрова... А на відновлення нашого будинку потрібно буде десятки тисяч, за попередньою оцінкою — сімдесят тисяч. У райдержадміністрації у мене прийняли заяву з проханням допомогти у відновленні згорілого будинку, а наш сільський голова Сергій Сергійович Жук запевнив, що на найближчій сесії сільської ради буде розглянуте рішення про виділення матеріальної допомоги.
Сьогодні в оселі Коренчуків треба робити капітальний ремонт. Звісно, Катерина розраховує на будь-яку допомогу від людей. У редакцію прийшла від безвиході, сподіваючись бодай на якусь підтримку. Не хотіла розповідати про особисте, але у ситуації, що склалася, була змушена поділитися наболілим.
Самотужки відновити хату, маючи на руках маленьку дитину і хвору маму, у нашій державі, в якій громадяни часто-густо лишаються напризволяще з проблемами, просто неможливо. Найперше молода жінка шукає зараз роботу — якщо хтось із наших читачів може допомогти, то, будь ласка, повідомте за телефоном: (096)-62-52-199.
Як не прикро розуміти, ніхто не застрахований від подібного горя. Вислухавши дівчину, я подумала, що людей із такими непростими життєвими історіями ми зустрічаємо не просто так. Щонайменше для того, аби на мить забути про власні проблеми і замислитися: а чим я можу допомогти? Якщо кожен, хто прочитає цю статтю, поставить собі це питання і простягне руку допомоги, то усі разом доведемо — інколи у житті такі трапляються дива. Адже зовсім скоро — Новий рік, і саме зараз — особливий час для добрих справ! Давайте разом допоможемо!
Картка Приватбанку: 5168 7572 6111 0961, Коренчук Катерина Сергіївна.
P.S. Маленький Кирилко під час нашого знайомства, на жаль, так жодного разу і не посміхнувся. Навіть, коли я подарувала йому солодкий подарунок від Діда Мороза. Здавалося, діти при цьому мають зрадіти, але у маленьких оченятах я прочитала дитячий біль і німе запитання: «Чому нам тепер ніде жити?» У Кирилка із мамою на двох — одна мрія тепер. Шкода, що її реалізація залежить не від доброго Діда Мороза…
Юлія КЛИМЧУК
Коментарі відсутні