Завершили розслідування махінацій «благодійників»

Завершили розслідування махінацій «благодійників»

Правоохоронці скерували до суду матеріали обвинувачення стосовно засновника фонду та його спільника, викритих у низці протиправних дій під виглядом благодійництва. Обом інкримінують торгівлю мілітарними товарами з гуманітарної допомоги нашим захисникам, а очільнику організації додатково — підмогу в оплатній втечі чоловіка за кордон і службове підроблення.

Викриття налагодженої схеми провели слідчі СУ Головного управління Нацполіції в області, спільно із оперативниками Управління стратегічних розслідувань ДСР НПУ та співробітниками УСБУ регіону під процесуальним керівництвом обласної прокуратури наприкінці червня цього року.

Тоді у Житомирі правоохоронці затримали підозрюваного в торгівлі гуманітарною допомогою для українських військових — 23-річного засновника благодійного фонду. Молодик якраз продав цілу партію товарів мілітарного призначення (квадрокоптер, тактичні рукавиці, наколінники, турнікети та ін.).

У ході кримінального провадження слідчі провели низку необхідних процесуальних заходів. Серед іншого зібрали докази причетності до сталої схеми з чималими прибутками 21-річного спільника затриманого «благодійника». Як встановлено слідством, лише за кілька тижнів червня фігуранти зуміли продати зацікавленим особам мілітарні товари, отримані як гуманітарну допомогу і в країні, і з-за кордону, виручивши майже мільйон гривень особистого прибутку.

У подальшому під час досудового розслідування слідчі поліції та оперативники УСБУ в області викрили молодика у ще одному «благодійному» діянні. Як з’ясувалося, на початку червня голова фонду, знаючи про бажання 36-річного житомирянина будь-що залишити межі України, допоміг йому в реалізації намірів за винагороду в 1000 доларів США. Для цього чоловіка було включено до списку водіїв благодійної організації, які вирушили за гуманітарною допомогою за кордон.

Після встановлення обставин протиправних діянь і за результатами необхідних слідчих заходів обом фігурантам було оголошено про підозри у кримінальних діяннях. Днями правоохоронці завершили їх досудове розслідування.

Обидва «благодійники» обвинувачуються у продажі товарів (предметів) гуманітарної допомоги, з метою отримання прибутку, вчиненому у значному розмірі за попередньою змовою групою осіб під час воєнного стану (ч. 3 ст. 201-2 КК України). За це чинне законодавство передбачає покарання у вигляді ув’язнення на строк до 7 років.

23-річний засновник організації також відповідатиме за сприяння в оплатному незаконному переправленні особи через державний кордон України (ч. 3 ст. 332 КК України) та складанні й видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів (ч. 1 ст. 366 КК України). За сукупністю протиправних діянь обвинуваченому може загрожувати від 7 до 9 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років із конфіскацією майна.

Відділ комунікації поліції Житомирської області