Ініціативна група пропонує назву вулиці -  «Мікрорайон Зелені». Топонімічна комісія не схвалює

Ініціативна група пропонує назву вулиці - «Мікрорайон Зелені». Топонімічна комісія не схвалює


22 вересня відбулося засідання комісії з питань топоніміки й охорони культурної спадщини при виконавчому комітеті міської ради.
Під головуванням заступника міського голови Наталії Борис, члени комісії розглянули звернення мешканців громади щодо перейменування вулиць міської територіальної громади, — інформує управління культури і туризму Новоград-Волинської міської ради.

Зокрема, розглянули звернення ініціативної групи щодо перейменування вулиці Романа Шухевича (колишня вул. Маршала Рокоссовського) на вулицю «Мікрорайон Зелені». Ухвалено рекомендаційне рішення не схвалювати це звернення, у зв’язку з вже проведеною процедурою громадського обговорення та перейменуванням вулиці Маршала Рокоссовського на вулицю Романа Шухевича рішенням міської ради від 16.06.2022 р. №564 «Про перейменування вулиць, провулків, парків, скверів та алей Новоград-Волинської міської територіальної громади».

Також обговорили питання щодо перейменування вул. Полянського у с. Майстрів. Питання перенесено на наступне засідання комісії за участі старости Майстрівського старостинського округу.

Розглянуто звернення про увічнення пам’яті на честь військовослужбовця ЗСУ, який загинув захищаючи нашу державу у російсько-українській війні в 2022 році. Ухвалено рекомендаційне рішення відтермінувати розгляд пропозиції, відповідно до Положення «Про комісію з питань топоніміки і охорони культурної спадщини», згідно з пунктом 3.1.7 «увічнення пам’яті видатних постатей у назвах топонімічних об’єктів, що знаходяться на території міської територіальної громади, здійснюється, як правило, не раніше, як через 5 років із дня смерті особи, пам’ять якої увічнюється».

Члени комісії обговорили рекомендації Міністерства культури та інформаційної політики України щодо пам’яток історії місцевого значення радянського періоду та напрацювали алгоритм дій щодо перенесення пам’ятників, пам’ятних знаків, відповідно до чинного законодавства України.
Напрацьовані пропозиції та рекомендації комісії будуть надані на розгляд міського голови.
За матеріалами управління культури і туризму міської ради
Фото міської ради