В освітньо-безпековому центрі продовжуються  тренінги з надання першої домедичної  допомоги

В освітньо-безпековому центрі продовжуються тренінги з надання першої домедичної допомоги

В освітньо-безпековому центрі, який відкрито в Гімназії №5, продовжуються тренінги з надання першої домедичної допомоги. Проєкт, який реалізується за фінансової підтримки ПРООН в Україні, наближається до свого екватора, що дає можливість підвести перші підсумки. Відгуки тих, хто вже став учасниками тренінгів, засвідчують, що проєкт є не тільки важливим для нашої громади, актуальним для сьогодення як через війну, так і через реформи в медичній галузі країни, але й цікавим для його учасників.
Головною аудиторією, на яку спрямовується навчання, є учнівська та студентська молодь. Чому саме молодь? Тому що саме в молоді має сформуватися нове критичне мислення, в тому числі — й щодо дій в екстремальних ситуаціях. І те, що учасники тренінгів активно займаються понад шість годин, не скаржачись на втому, а по закінченню дякують тренерам, свідчить як і про високий професіоналізм викладачів, досконало відточену майстерність, так і про усвідомлення молодим поколінням важливості отримання таких знань.

Надалі їх можна буде розвивати, удосконалювати завдяки відео з Інтернету. Але для початку важливо спробувати власноруч зробити непрямий масаж серця, штучне дихання, приєднати дефібрилятор, провести штучну вентиляцію легень із допомогою мішка Амбу, накласти джгут, шину, пов’язку тощо. Саме цим і займаються на тренінгах у нашому центрі. Організатори проєкту висловлюють подяку директорам закладів освіти громади за розуміння його важливості та підтримку.

У планах організаторів тренінгів — навчати не тільки молодь, але й дорослих, особливо тих, хто працює з великою кількістю людей. Дякуємо директорці Центру надання адміністративних послуг Тетяні Сметанкіній та директорці КП «Теплокомуненерго» Людмилі Тодорович за ініціативу проходження тренінгів працівниками цих установ. Вже в найближчу п’ятницю чекаємо на тренінгах працівників закладів культури, житлово-комунального господарства, соціальної сфери. Як і обіцяли раніше, плануємо запросити на тренінги всіх охочих жителів громади вже на початку квітня. Нагадуємо, що всі тренінги проводяться безкоштовно.

Відділ інформації міської ради