Створено Раду з питань внутрішньо переміщених осіб

Створено Раду з питань внутрішньо переміщених осіб

На сьогодні Звягельська міська територіальна громада прихистила 2200 внутрішньо переміщених осіб. Із метою реалізації державної політики у сфері захисту прав внутрішньо переміщених осіб та сприяння соціальному захисту ВПО, які проживають у нашій громаді, при виконавчому комітеті міської ради створено Раду з питань внутрішньо переміщених осіб.

 
До складу Ради увійшли внутрішньо переміщені особи з Луганської, Донецької, Харківської, Херсонської та Запорізької областей, представники благодійних, громадських організацій та представники структурних підрозділів Звягельської міської ради.

На першому засіданні члени ради з питань ВПО обрали Аллу Шащило (внутрішньо переміщена особа) на посаду голови Ради, що одноголосно підтримали всі присутні.

Заступником Ради було обрано Ірину Гудзь (заступниця міського голови), секретарем Ради — Катерину Тростенюк (внутрішньо переміщена особа).

Метою Ради є створення ефективної платформи для координації зусиль між владою, громадськістю та міжнародними партнерами, аби забезпечити внутрішньо переміщених осіб доступом до життєво важливих послуг, житла, освіти та можливості для самореалізації.

Під час зустрічі порушувалися питання про потреби та виклики сьогодення, взаємодію з владою, про плани та мрії, їх реалізацію через грантові програми тощо.

Заступниця міського голови Ірина Гудзь, користуючись нагодою, розповіла про кроки місцевої влади у напрямку інтеграції внутрішньо переміщених осіб у громаду, зокрема, про реконструкцію нежитлової будівлі під гуртожиток поліпшеного планування для ВПО.

Члени Ради з питань ВПО прагнуть забезпечити гідну підтримку внутрішньо переміщеним особам, на яку вони заслуговують.
 

Відділ інформації міської ради