Презентували збірник за результатами конференції щодо річки Случ та представили план з її очищення

Презентували збірник за результатами конференції щодо річки Случ та представили план з її очищення

2 лютого відбулася презентація збірника науково-практичної конференції «Малі річки: кліматичні та екологічні виклики» та було представлено План чищення річки Случ.

 

У заході взяли участь міський голова Микола Боровець, секретар міської ради Оксана Гвозденко, заступники міського голови Ірина Гудзь та Віталій Якубов, начальник управління житлово-комунального господарства та екології Олег Годун, директор КП «Звягельводоканал» Олександр Тимофіїв, працівники управління житлово-комунального господарства та екології, фахівці КП «Звягельводоканал», засоби масової інформації та громадськість. В онлайн-форматі долучилися науковці, учасники науково-практичної конференції.

Як зазначив начальник управління житлово-комунального господарства та екології Олег Годун, за ініціативи міського голови Миколи Боровця, 8 травня 2023 року утворено організаційний комітет, відповідальний за планування та проведення конференції «Малі річки: кліматичні та екологічні виклики», яка відбулася у Звягелі 4 та 5 жовтня 2023 року.

Її метою було обговорення проблем, пов’язаних із малими річками в Україні, зокрема, річкою Случ, яка має велике значення для водопостачання та рекреаційного потенціалу міста Звягеля.

Захід проходив у зміша-ному форматі. Модераторами конференції стали Віталій Волков, національний експерт України проєкту ЄС «Угода мерів — Схід», та Ірина Гудзь, заступниця міського голови Звягельської міської ради.

До конференції долучилися майже 220 учасників з усієї України, серед яких — представники Державного агентства водних ресурсів України, Асоціації міст України, Державної служби геології та надр України, керівники районної військової адміністрації, територіальних громад, депутатський корпус Звягельської міської ради, громадські організації, провідні науковці, заклади та установи у сфері екології та природних ресурсів.

  • Серед наукових закладів, які долучилися до конференції:

• Національний університет водного господарства та природокористування, м. Рівне;
• Харківський національний університет міського господарства ім. Олексія Миколайовича Бекетова;
• Інститут водних проблем і меліорації Національної академії аграрних наук України;
• Вінницький національний аграрний університет;
• Поліський національний університет;
• Державний університет «Житомирська Політехніка».

Учасники конференції презентували свої роботи як в очному, так і в дистанційному форматах. Ця конференція була успішною платформою для обміну досвідом та обговорення актуальних питань, пов’язаних із малими річками.

У ході дискусій обговорені такі актуальні теми, як стан річок України та шляхи його покращення, забруднення води, вплив зміни клімату та людської діяльності на річкову систему, план управління річковим басейном, досвід громад та ще багато цікавих тем. У межах конференції представлено багато цікавих досліджень та наукових доповідей. За результатами конференції зібрали найкращі наукові статті та дослідження і створили науковий збірник.

У збірнику представлені цінні відкриття та нові підходи до вирішення проблем, пов’язаних із малими річками в Україні. Цей збірник стане джерелом інформації для науковців, екологів, представників влади та всіх зацікавлених осіб, які працюють у сфері охорони довкілля та сталого розвитку.

Збірник випущено тиражом 100 примірників. Він складається з 6 тематичних розділів та 27 статей у них.

Видавництво збірника стало можливим, завдяки титанічній праці великого кола людей: Ольги Широкопояс, Наталії Лук’янчук, Тетяни Мороз, Андрія Величука, видавництва ТОВ «Нілан-ЛТД» (м. Вінниця) та спеціалістів управління житлово-комунального господарства та екології Звягельської міської ради.

Кожен учасник конференції, за бажанням, отримає надрукований примірник.

Міський голова Микола Боровець подякував кожному, хто долучився до проведення конференції та створення збірника, та передав частину примірників у бібліопростори Звягельської громади. Це дасть змогу зацікавленим жителям ознайомитися та попрацювати з книгою.

Начальник відділу благоустрою та екології УЖКГ Олексій Костриков презентував напрацьований план очищення річки Случ.

Презентували збірник за результатами конференції щодо річки Случ та представили план з її очищення

  • Серед основних завдань:

• санітарна чистка прибережної зони від кущів та видалення аварійних дерев;
• косіння русла від порослі;
• косіння очерету;
• очищення русла річки від очеретяних острівків.

У поточному році заплановано провести роботи на ділянках річки Случ від Звягельського РЕМ до Лесиного острову та від Лесиного острову до рятувальної станції. На сьогодні вже проводиться санітарне очищення берегів від порослі та аварійних дерев.

Пам’ятаймо, що для ефективного захисту малих річок України необхідна співпраця всіх зацікавлених сторін. Громада повинна бути зацікавлена в захисті малих річок, оскільки вони є важливим джерелом води, відпочинку та туризму. Наука повинна розробляти ефективні методи охорони малих річок. Держава повинна забезпечити фінансування заходів з охорони малих річок. Тільки за умов такої співпраці можна досягти успіху у вирішенні проблем, пов’язаних з охороною малих річок України.

Спільно продовжуємо працювати над збереженням річки Случ. Зробимо нашу річку чистою та збережемо її для майбутніх поколінь.

Відділ інформації міської ради