«Хотіла, щоб мої речі відрізнялися і були не як у всіх». Авторський стиль в одязі створила дівчина зі Звягеля
- Інтерв'ю
- 223
- коментар(і)
- 16-07-2024 16:07
Війна закрила перед українцями багато горизонтів, натомість змусила шукати нові. Особливо непросто молоді, котрій доводиться реалізовувати себе з самого початку у воєнних умовах.
За цих непростих обставин у буквальному сенсі розквітнув талант звягелянки Дарії Данильчук, котра займається авторським вишиванням ручної роботи на футболках. Візерунки виконані в оригінальній техніці, а сюжети дівчина вишиває винятково патріотичні: мапу України, тризуб, літак «Мрія», скульптуру «Батьківщина-мати», жовто-блакитні квіти, намиста тощо. Замовлення приймає через соцмережі (Instagram: d.dasha.v, Telegram: dasha_4401). Вирішили поспілкуватися з нею про це.
— Дашо, розкажіть про свій проєкт — як виникла ідея робити сучасні футболки-вишиванки, не схожі на інші?
— Ідея виникла в мене в березні 2022 року. Я тоді втратила роботу, потрібно було чимось займатися, відволіктися від новин про війну, почуватися корисною. Як виявилося, вишивка дуже гарно закриває цю потребу. Спочатку оздобила свою домашню футболку. Перші елементи тієї вишивки й стали візерунком, з яким я працюю.
Ніде цьому не навчалася, дещо підгледіла в ютубі. Завжди раніше цікавилася вишивкою, тож ця любов до вишивання вже давно була десь у мені.
— Наскільки складно втілювати ідею?
— Вважаю, що будь-яка робота має складні моменти. Питання в тому, любиш ти цю роботу чи мусиш робити… Звичайно, вишивання потребує терпіння і посидючості. При тривалому навантаженні і спина, й очі дають про себе знати. Але плюс такої роботи в тому, що, відчувши втому, ти можеш піти відпочити, зайнятися іншими справами.
— А чи витримують конкуренцію вишиті футболки зі звичними для українців вишиванками?
— Хм… Цікаве запитання. Я не думаю, що є конкуренція. Жоден із варіантів не є кращим чи гіршим, він просто є іншим. Різна цільова аудиторія, різні запити в людей, різні стилі…
— Мова йде лише про футболки? Чи сукні, сорочки також вишиваєте?
— Наразі лише футболки. Прагнула зробити щось сучасне, максимально зручне, буденне, додати якоїсь цікавої, незвичайної вишивки, щоб це було не в стилі етно. І мені це вдалося!
По-перше, я хотіла, щоб мої речі відрізнялися своїм стилем, були не як у всіх. По-друге, етнічних, святкових вишиванок зараз у всіх більше, ніж достатньо. По-третє, у сорочки ми вбираємося на свята, а футболка — це така повсякденна річ, яку можеш носити щодня. І таким чином щодня можеш демонструвати свою позицію, любов до всього українського й України.
Я не виключаю, що в майбутньому в моїй колекції будуть сорочки чи сукні. Але якщо вони будуть, то точно не такі, як ми звикли бачити.
— У вашій колекції є чоловічі принти у стилі мілітарі. Це означає, що чоловіки теж замовляють вишиті футболки?
— Чоловіки замовляють, але значно рідше. Здебільшого навіть не для себе, а на подарунок жінкам. Вишитий тризуб у стилі мілітарі часто замовляють жінки для чоловіків.
Окрім мілітарі-візерунку, чоловіки обирають інші дизайни, у жовто-блакитних кольорах. У відсотковому відношенні 90% жінок і 10% чоловіків у мене роблять замовлення. Дитячі замовлення виконую теж.
— Розкажіть про індивідуальні замовлення. Зокрема, про логотипи для бізнесу, військових підрозділів.
— Індивідуальні замовлення — це, швидше, винятки. Я рідко беруся за таку роботу. Лише в тих випадках, якщо мені це цікаво. Малюнок має підходити для вишивання за певними критеріями, адже я працюю винятково в одній техніці, з одним візерунком.
— Авторські вироби, оздоблені ручною роботою, клієнти часто називають мистецтвом. Ціни на них — відповідні, достатньо високі. У вас вони коливаються від двох до п’яти тисяч гривень за футболку. Чи можна сказати, що ваш бізнес — затребуваний?
— Зараз дуже багато «масмаркета», тому іноді хочеться нового, особливого, з родзинкою. Для таких людей — затребуваний. Для тих, хто цінує оригінальність і вишуканість, традиції у поєднанні з сучасними настроями.
— А географія замовлень яка?
— Здебільшого українці, які виїхали за кордон. Більша частина моїх замовників проживає за межами України.
— Тобто вдома вашу ручну роботу не так шанують?
— Тут справа не в шані, а у вартості.
— Отже, для українців ціна зависока?
— Не для всіх.
— А коли вам кажуть, що ваша робота коштує дорого, то що відповідаєте?
— Запитую, який бюджет у клієнта. Пропоную меншу вишивку, дешевший варіант. До речі, жодного разу мені не казали, що дорого. Люди розуміють цінність ручної роботи.
— У місті набирає популярності Звягельський ярмарок, де майстри представляють свою творчість. Можливо, є бажання презентувати свої роботи в такому форматі?
— Навряд чи, бо ярмарки мене не цікавлять. Мої роботи можна побачити в мережі, на сайті.
— Що ж, дякую за розмову і бажаю розвитку вашій цікавій справі.
— І я вам дякую!
Юлія КЛИМЧУК
Фото з сайту dariadanilchuksimdif.com
Коментарі відсутні