Реєстрацію на «президентську тисячу» вже використовують шахраї
- Кримінал
- 51
- коментар(і)
- 31-10-2024 13:48
Лише з початку тижня таким чином на «гачок» шахраїв потрапили двоє житомирян. За словами потерпілих, в одній із соціальних мереж вони натрапили на оголошення про можливість отримання урядової допомоги у зимовий період. До сповіщення додавалося посилання, перейшовши за яким чоловіки заповнили реєстраційну форму, надавши номер банківської карти та іншу контактну інформацію.
Однак після виконання всіх інструкцій вони виявили, що їхні рахунки спустошені. Загалом таким чином шахраї «заробили» близько 50 тисяч гривень.
Слідчі поліції розпочали кримінальні провадження за ст. 190 (Шахрайство) КК України, у межах яких встановлюють причетних до правопорушень осіб.
Правоохоронці закликають громадян бути вкрай уважними під час надання інформації онлайн.
Анонсовано, що за програмою єПідтримки кошти нараховуватимуться на окрему банківську картку, яка оформлюється у застосунку «Дія» чи безпосередньо у фінансових установах (їх мобільних застосунках). Тож запит на отримання реквізитів ваших особистих рахунків для заповнення реєстраційних форм повинен викликати підозри.
Зверніть увагу: назва чату у месенджері або сайту, що схожа на офіційну, ще не свідчить про його справжність. Якщо ви перейшли на сторінку з оголошення у соціальній мережі чи за іншим стороннім посиланням, то висока ймовірність, що ви спілкуєтеся з шахраями.
Під час оформлення електронних заяв та інших документів, пов’язаних із зазначенням особистої інформації, звертайте увагу, чи знаходитеся ви на офіційному та захищеному Інтернет-ресурсі (його адреса повинна починатися з https://, у деяких браузерах також стоїть піктограма «замок», «щит» тощо).
У разі сумнівів або підозр, що вас намагаються ошукати, порадьтеся з рідними або зателефонуйте до поліції. Будьте розсудливими та обережними!
За матеріалами Житомирського районного управління поліції
Коментарі відсутні