
НА БАРВИНІВСЬКИХ ПОЛЯХ ВИРОЩУЮТЬ... ЧОРНИЦЮ ТА МАЛИНУ
- Топ новини
- 862
- коментар(і)
- 25-05-2012 23:41


— Багато гостей міста і району відвідують приватне підприємство «Галекс-Агро«, яке спеціалізується на виробництві молока, і багато керівників хотіли ознайомитися з його роботою, а також оглянути той ягідний проект, який уже протягом двох років впроваджується у селі Барвинівка. Як сказав фахівець з Америки, котрий відвідував нещодавно «Бетек», цей проект входить у десятку кращих світових проектів, а на Україні взагалі нічого подібного немає, у зв’язку із тим, що там впроваджуються найновіші технології і вирощуються ягідні культури великими об’ємами.

— Щодо комплексу весняно-польових робіт, який підходить до завершення, то станом на 23 травня в агроформуваннях району посіяно 17,3 тисячі гектарів ярих культур (98%), ярих зернових — майже 11 тисяч гектарів (98%). З них посіяно господарствами 700 гектарів ярої пшениці, ячменю — тисячу гектарів і 1600 га кукурудзи.
У структурі посіву збільшено на 1300 га зернової кукурудзи, що пов’язано з експортом даної культури, з гарною економікою, а також забезпеченням господарств концентрованими кормами. З технічних культур соя посіяна на площі 3,1 тисячі гектарів або 94 відсотки. У СТОВ «Агросоюз» села Орепи посіяно 500 гектарів льону-довгунця. Це єдине господарство, яке займається цією культурою. 650 гектарів картоплі посаджено у фермерському господарстві «Аделаїда» села Тупальці.

— Які господарства району найкраще провели весняну посівну і мають, відповідно, гарні здобутки?
— Найбільша площа посіву у нас є у СТОВ «Птахівник», де ярих посіяно 4000 гектарів у ПСП «Граніт» — 2,2 тисячі гектарів, у СТОВ «Агросоюз» та «Галекс-Агро» — по 1700 гектарів посіву.

Поряд з цим стоїть у нас велике завдання щодо заготівлі кормів з урожаю 2012 року, адже ми маємо найбільше поголів’я дійного стада в області. Хочу повідомити читачам, що вперше Новоград-Волинський район став переможцем на Житомирщині з виробництва молока і надоях на корову, залишивши позаду такі райони як Попільнянський, Ружинський, Брусилівський, які знаходяться у лісостеповій зоні. Треба врахувати, що Новоград-Волинщина — напівполіський район, і тому є велике завдання щодо заготівлі сіна, якого треба порядку 4000 тонн, сінажу — 10000 тонн, силосу — 30000 тонн. Не може не радувати той факт, що на полях — нормальний травостій, тож треба тільки вчасно почати зелені жнива, не згаяти часу і завершити заготівлю сіна.
Розмовляла Лариса ГЕМБАРСЬКА
Фото Віктора ТИМОЩУКА
Фото Віктора ТИМОЩУКА
Коментарі відсутні