
На Говерлу — з різних регіонів України
- Топ новини
- 173
- коментар(і)
- 08-08-2014 18:41

Є різні вершини у нашому житті. Для когось це — створення сім’ї, народження дітей, або ж — кар’єрний зріст, купівля житла чи автівки… У кожного — своя вершина, «взяв» її — і знову вперед, до нових здобутків. Звісно, бувають і падіння, й перевали, — без цього нікуди. Натомість, коли у твоєму житті трапляється подолання вершини у буквальному сенсі, — це незрівнянні відчуття. Тим паче, коли мова йде про Говерлу, найвищу точку України, заввишки 2061 м над рівнем моря. Днями у живописних горах з екскурсією побували новоград-волинці, котрі знайшли час і можливість вирватися зі звичного життя на лоно живописної карпатської природи, отримавши від цього безліч незабутніх вражень.


Екскурсовод Олег, згодом привітавши нас з успішним сходженням, зауважив: «Не усім вдається піднятися на Говерлу, подолавши дистанцію у 4,3 км. Саме цією, більш пологою, стежкою вгору піднімається більшість туристів. Інша стежка — крутіша, довжиною 3,7 км. На обох маршрутах, навіть у здорових людей, іноді стаються непередбачувані проблеми зі здоров’ям, через які доводиться сходити з дистанції. Тому нечасто мені зустрічаються такі групи, як ваша — коли усі, як один, попри складнощі на шляху, дісталися найвищої точки України. З чим вас і вітаю!».

Дивлячись на людей різного віку, котрі піднімаються вгору групами із жовто-блакитними стрічками і національними прапорами, розумієш, що українці — сильні незламною любов’ю до свого, рідного. Такого розмаїття жовтої блакиті, вже на самому верху, ніхто з нас не очікував побачити, тому це стало найбільш приємною несподіванкою.
У різні роки прапори і стрічки сюди, на найвищу гору України, принесли різні люди. Уся ця атрибутика зберігається там і досі — попри пронизливий вітер, дощові зливи з градом, сніг і кригу. Щоправда, час добряче потріпав прапори, але на це звертаєш увагу лише тоді, коли вже вдома переглядаєш фотографії. А там, на Говерлі, у якийсь момент мені спало на думку, що отак і українці протистоять різним історичним подіям-випробуванням. І так само стійко усе це витримують, долають. Звісно, не без гірких втрат…
Якщо не зупинятися на неймовірній красі гірської карпатської природи, то найбільше мені запам’яталися добрі, хоч і втомлені, усмішки людей-мандрівників. То тут, то там люди зупиняються, сідають обабіч стежки, щоб перевести дух. Кожного разу вставати дедалі важче, але про це забуваєш, коли бачиш на обрії кінцеву мету — верхівку гори. Дехто йде сім’ями, інші — дружніми компаніями, ще хтось, як ми — групою туристів, які потоваришували вже у дорозі. Там, на вузькій стежці, поміж безкрайніх гір, можна багато про що поговорити, багато чого переосмислити.

Коли ми запитали, звідки ті хлопці та їх група, вони усміхнулися: «Ми — з Харкова, і з нами є ще люди з Миколаєва…» Після цієї відповіді я зрозуміла: правда — ось у таких моментах, а не у випусках новин. І хто там нам розповідає про різність регіонів України, про нашу непримиренність, бандерівців і фашистів? Тим, хто сумнівається, що в Україні живуть українці, я би рекомендувала путівки на Говерлу — нехай відчують дух людей, вільних від стереотипів і маніпуляцій, що виливають на нас із «зомбоящика».
Найменшим учасником нашої гірської експедиції був білявий Ярославчик, котрому ще нема й п’яти років. Цікаво, що найповажніший учасник — теж з цієї сім’ї. Це бабуся хлопчика Ярослава, котрій скоро 60! Ці двоє стали нашими неофіційними героями. Ми їх так і охрестили за витримку і силу. Саме з них брали приклад, коли здавалося, що вже немає сили йти вперед. Загалом того дня ми подолали у горах майже 8 кілометрів. Побиті коліна, крепатура, обвітрені обличчя і губи — усе це відійшло на другий план.

Юлія КЛИМЧУК
Фото автора
Фото автора
Коментарі відсутні