
Казка, створена для онуків, стала райським куточком для усіх
- 184
- коментар(і)
- 11-09-2015 00:54

За освітою пані Любов — бухгалтер, але вже на пенсії. Разом із чоловіком намагаються облаштувати маленький райський куточок для своїх онуків, які тут частенько збираються. Цей куточок знаходиться на вул.Войкова (тепер — Ю.Глухова), поруч із автовокзалом.

Сьогодні у господині є багато видів квітів, що й не перелічити. Коли дивишся на її клумби, то уявити важко, що їх раніше тут не було, і скільки сил потрібно докласти, щоб отримати таку красу. «Будинок, у якому ми зараз живемо, — моєї свекрухи. Тут ми хазяйнуємо вже 8 років. У неї було багато квітів, усі прості, але гарні. Проте мама саджала їх за будинком, і цю красу ніхто не міг побачити».

Серед усього асортименту можна зустріти крокуси, нарциси, тюльпани, іриси, півонії, гіацинти, ромашки, троянди, гладіолуси, хризантеми. Навіть, привезені з Чехії кипарисові туйки та дурман. Кожного дня пані Любов приділяє близько двох годин для догляду за квітами. На запитання, чи не втомлює її така робота, відповідає: «Що ж мені ще робити на пенсії? Зима для мене — справжня мука. Постійно дивлюся у вікно: коли вже буду щось саджати? Якось, навіть на Новий рік, знайшла собі у саду роботу!».
Доповнюють квітковий ансамбль майстерні вироби, зроблені руками майстра Миколи Павловича: водяний млин зі штучним ставочком із рибками та фонтаном. Його охороняє мураха, яка читає книгу з надписом: «Welcome to the garden». Також є дерев’яний будиночок, де граються онуки, криничка з журавлем, кам’яні будиночки, млин та велосипед з підручних деталей!
— Ідеї ми з чоловіком відшукуємо в Інтернеті та у різних людей. Я все ж вважаю, що у нас не найкраще подвір’я, просто ми не закриваємося високими парканами. Мені приємно, що усім подобається моє квітуче подвір’я, особливо — молоді. Частенько вони йдуть і, дивлячись на квіти, показують «клас». Тоді розумієш, що все, що ти створюєш своїми руками, не просто так, а щоб радувати інших», — розповідає господиня.

Квіти та садові прикраси кожного року по-різному виглядають. Найбільш рясна пора на подвір’ї — весна та початок літа. Тоді й клопоту більше. Любить же свої квіти господиня однаково, тому жодної не виділяє: «Люблю дуже троянди, але і ромашки люблю. Подобається квітів багато, але от улюблених немає». Насіння квітів вона усім бажаючим. Було навіть таке, що дала у «погані» руки хризантеми, і вони «вивелися» у господині, але Любов Вікторівна продовжує ділитися квітами з друзями, знайомими, сусідами. Був і неприємний випадок:

На думку пані Любові, немає нічого сумнішого, як запущений сад та подвір’я: «Іноді дивлюся на чиєсь подвір’я і фантазую: де б що посадила, а що й прибрала би».
Перехожі не можуть пройти повз це подвір’я, щоб не зупинитися та не помилуватися красою. Невипадково господарів із року в рік відзначають у конкурсі «Моє квітуче місто». Вони з чоловіком робили сімейне гніздечко для онуків, а створили справжній райський куточок у районі автовокзалу.
Людмила ПЕТРУК
Коментарі відсутні