КУДИ ПОДІВСЯ НОВОГРАДСЬКИЙ ХЛІБ З ПРИЛАВКІВ МАГАЗИНІВ?

КУДИ ПОДІВСЯ НОВОГРАДСЬКИЙ ХЛІБ З ПРИЛАВКІВ МАГАЗИНІВ?

«Новоград-Волинський хліб останнім часом став особливо смачний. Тільки, на жаль, його не всюди купити можна. Невже у нашого хлібозаводу не вистачає потужностей, щоб забезпечити місто хлібом власного виробництва?» — досить часто саме з таким запитанням звертаються читачі до редакції. А відповісти на нього нам допомогло виїзне засідання, організоване за ініціативи міської влади в розрізі заходів, що проводилися на підтримку місцевого товаровиробника, і проведене на виробничих територіях ВАТ «Новоград-Волинський хлібозавод».
Учасники цього засідання із самого початку оглянули фірмовий магазин «Паляниця» (а всього хлібозавод має в місті три фірмових магазини). Як зазначив заступник міського голови С.Ю.Колотов, порадувало те, що в «Паляниці» не лише великий асортимент хлібобулочних виробів, а й широко представлена продукція інших місцевих «харчовиків». Зокрема є в наявності і новоград-волинське пиво, і ковбаси місцевого м’ясокомбінату.
До речі, того ж дня ми провели невелике журналістське дослідження з метою виявити — наскільки широко представлена така продукція в інших магазинах міста. Найменш охоче торгує продукцією місцевого виробника магазин «Квартал», де не було ні місцевих ковбас, ні пива, та й хліб — лише декілька буханців. У магазинах «Залізничник», «Наш край», «Вопак», «Аркада» та інших — картина не набагато краща. Зокрема по місцевому хлібу — край бідний асортимент. Є тільки найбільш відомі сорти, а з нових — практично нічого. А на хлібозаводі ми побачили десятки нових сортів — смачних і оригінальних, які могли б порадувати навіть найвибагливіших гурманів…
Картина, звісно, не вельми приваблива. Але до цього питання ми ще повернемося наприкінці нашого матеріалу. Що ж до хлібозаводу, то учасники наради мали можливість оглянути весь виробничий процес створення запашних буханців — від засипання борошна, виготовлення тіста і а ж до експедиції, де хлібобулочні вироби очікують на відправку у торговельну мережу. Варто відзначити, що кожна ділянка виробництва оснащена найсучаснішим обладнанням, яке допомагає зекономити на енерговитратах та чітко дотримуватися всіх технологічних стандартів. Ми змогли переконатися у тому, що всюди на підприємстві практично стерильна чистота, що для робітників створені всі необхідні побутові умови.
Справжні фахівці, майстри високого класу, працюють у кондитерському цеху. Їх майстерність засвідчена цілим рядом нагород міжнародного стандарту. На жаль, як було зазначено, міська мережа торгівлі не особливо активно бере цю якісну і смачну продукцію, віддаючи свої прилавки киянам і житомирянам. Але ж не викликає сумніву той факт, що саме продукція новоград-волинського хлібозаводу — одна з найсмачніших і має найбільший попит. Торти та тістечка тут не лише гарні, а й насправді смачні, надходять у магазини у дні випічки, і терміни реалізації тут чітко відслідковуються, чого, на жаль, не скажеш про деяких інших виробників.
І знову й знову поставало питання — чому ж так, чому нас «змушують» купувати не те, що хоче покупець, а те, що з якихось причин вигідніше продавати? До речі, про причини… Не візьму на себе сміливість стверджувати про те, що такі факти насправді дуже розповсюджені, але ні для кого не секрет, що деякі фірми «заінтересовують» торгівлю певними «гонорарами». В результаті покупцю пропонують, насамперед, те, з чого матимуть ще й додатковий «відсоток», а не те, що він, покупець, зрештою, хотів би придбати…
Учасники наради мали можливість того дня оглянути і нову піч для випікання здоби. А те, що здоба новоград-волинського хлібозаводу особливо смачна, підтвердила і ще одна висока відзнака — «Золота зірка якості». Асортимент цих виробів щоразу розширяється. Якщо взяти, скажімо, слоєні булочки, то відтепер їх випікатимуть не лише з солодкими наповнювачами, а й планується найближчим часом випускати булочки із сосисками…
Як зазначив керівник підприємства С.Ф.Портянко, нині дуже популярним стає безопарний спосіб випікання хліба — він значно вигідніший, економить підприємству час і кошти. Проте, таким способом ніколи не досягти того витонченого смаку і запаху, яким сьогодні славиться новоград-волинський хліб. Його охоче купують і в інших містах області. Зокрема, нещодавно підприємство отримало велике замовлення на ринку Житомира, на черзі — Коростень…
Чесно кажучи, на сьогодні, як на мене, вимальовується досить дивна ситуація: в Новограді купити місцевий хліб проблематично, хоча керівництво хлібозаводу докладає всіх зусиль, аби продукція підприємства була якомога ширше представлена саме в рідному місті, а от в інших містах новоградський хліб все більш впевнено завойовує нові ринки…
Сергій Федорович Портянко повідомив учасникам наради і про те, що просто не може бути такого, щоб свіжого хліба хлібозавод не завіз у будь-який магазин, який хоче ним торгувати. І навіть, якщо хліб розкупили, то є спеціальна чергова машина (так звана «швидка допомога»), яка може надзвичайно оперативно завезти свіжевипечений новоград-волинський хліб у будь-який, навіть найвіддаленіший мікрорайон міста, варто лише про це повідомити з магазину на підприємство.
Тому, як-то кажуть, всі питання — до торгівлі. До речі, саме до неї звертається і місцева влада з проханням і рекомендаціями підтримати нашого місцевого товаровиробника. Шановні, давайте таки, зрештою, насправді будемо патріотами рідного міста, адже на його теренах випускається така смачна і якісна продукція — корисна і поживна, якою всі ми можемо по праву гордитися, адже це — наше, новоград-волинське!
Лариса ГЕМБАРСЬКА
Фото Віктора ТИМОЩУКА