
Чорнобильська трагедія: тридцять років потому
- 127
- коментар(і)
- 29-04-2016 19:08

Наше місто розташоване за 270 кілометрів від епіцентру трагедії, що зачепила життя десятків мільйонів людей в Україні, зокрема, жителів нашого краю. Нині у місті проживає 1171 потерпілих громадян. 1-ї категорії, інвалідність яких спричинена внаслідок аварії на ЧАЕС, — 118 чол. (з них — 54 ліквідаторів), 2-ї категорії — 318 чол. (230 ліквідаторів), 3-ї категорії — 288 (20 ліквідаторів), категорії Г — 63 чол., вдови — 33 чол., дітей — 351 (10 із них є інвалідами внаслідок аварії на ЧАЕС).

Напередодні тут велися ремонтні роботи, які ледве встигли закінчити. Дехто із городян нарікав на непотрібність у такий важкий час витрачати місцеві кошти, але мета влади зрозуміла — реконструкція скверу стала даниною вшанування ліквідаторів та потерпілих. Невипадково багато городян, разом із представниками міської та районної влади, принесли сюди багато квітів. Голова міськрайонного громадського об’єднання «Спілка — Чорнобиль» Ярослав Співак не зміг стримати сліз, подякувавши ліквідаторам і тим, хто їх шанує. Оремо подякував і за благоустрій території біля пам’ятного знаку.
— Житомирщина належить до регіонів, які найбільше зазнали Чорнобильського лиха, — звернувся до присутніх міський голова віктор Весельський. — Серед потерпілих у нашому місті проживають 304 ліквідатори, які з початку травня 1986 року перебували в епіцентрі подій. Із перших днів аварії на гасінні пожежі працював увесь караул Новоград-Волинської пожежної частини та військових частин, дислокованих у нашому місті. На жаль, хвороби, пов’язані з отриманням великої дози радіації, забрали від нас десятки земляків. Ми втратили багатьох співвітчизників, кращих представників різних професій.

Юлія КЛИМЧУК
Коментарі відсутні