Шукали наркотики, а виявили ще й арсенал зброї: в Новограді-Волинському затримали наркодилера

Шукали наркотики, а виявили ще й арсенал зброї: в Новограді-Волинському затримали наркодилераПротиправну діяльність 38-річного чоловіка викрили оперативники.

У рамках кримінального провадження поліцейські перевірили наявну інформацію про можливе виготовлення звягельчанином наркотичних і психотропних засобів для збуту. Відтак у помешканні чоловіка у райцентрі правоохоронці провели санкціонований обшук.

У результаті виявили не лише підтвердження відомостей про наркозлочини, але й викрили правопорушення, пов’язані з незаконним поводженням зі зброєю і вибухонебезпечними боєприпасами.

В одному з приміщень помешкання поліцейські застали оснащену лабораторію для виготовлення психотропу. Звідти вилучили не лише обладнання та посуд, а й прекурсори та готовий порошок (попередньо, амфетамін). За цінами «чорного ринку» вартість виявленого становить близько 50 тисяч гривень.

А в іншому приміщенні оселі господар облаштував такий собі збройний склад. Серед вилученого правоохоронцями – арбалет з оптичним прицілом, ручна граната Ф-1, підривач УЗГРМ, тротилові шашки і кілограм тротилу1,5 кг пороху, різнокаліберні набої та постріли до гранатометів.

Вилучені речовини, зброю і боєприпаси нині направлено на експертне дослідження до регіонального НДЕКЦ МВС.

Обставини правоохоронці з’ясовують у рамках кримінального провадження за ст. 309 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту) КК України. Попередня кваліфікація додатково виявлених протиправних діянь – ст. 311 ( Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання прекурсорів), 313 (Викрадення, привласнення, вимагання обладнання, призначеного для виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, чи заволодіння ним шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем та інші незаконні дії з таким обладнанням) та 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) ККУ.

За сукупністю протиправних діянь чоловікові може загрожувати до 7 років позбавлення волі.

Департамент боротьби з наркозлочинністю Національної поліції України