5 нових захопливих романів для осінніх вечорів

5 нових захопливих романів для осінніх вечорів


Хороший роман здатний на дива: перенести нас в інший світ, відволікти від реальності і навіть допомогти пережити найскладніші часи. А уявити собі осінь без гарної книжки взагалі неможливо – тож вибирайте те, що вам до вподоби, у нашій добірці нових захопливих романів.









«Правила будинку сидру», Джон Ірвінг; вид-во "Фабула".










Українською вийшли «Правила будинку сидру» – один із найпопулярніших романів американського письменника, майстра психологічної прози та володаря премії "Оскар" Джона Ірвінга. Дія роману, вперше опублікованого в 1985 році, відбувається у притулку для дітей-сиріт на узбережжі штату Мен, а його головна тема — усталені правила, писані або ні: чи варто справжній людині грати за ними, чи треба негайно їх відкинути і створити нові, власні, гуманніші? Ви точно будете захоплюватися головними героями цого роману — сиротою Гомером Криницею та очільником притулку Свята Хмара Вілбуром Модриною; разом з ними сміятись, хвилюватись та приймати важливі рішення. В 1999 році роман Ірвінга було екранізовано Лассе Галльстрьомом — з Шарілз Терон, Майклом Кейном та Тобі Магваєром у головних ролях. Стрічка отримала дві премії "Оскар".





Кравчиня з Парижа», Джорджія Кауфманн; вид-во "Книголав".










«Кравчиня з Парижа» — дебютна книжка британської соціологині Джорджії Кауфман. Майже все життя вона займалась академічною работою, а паралельно навчалась на курсах письменницької майстерності і мріяла написати свій перший роман. Героїня «Кравчиня з Парижа» — успішна кравчиня Роза Кусстатчер, хоча її життя не завжди було легким. З роману ми дізнаємось про її дитинство у гірському італійському селі і те, що з нею сталося, коли сюди прийшли нацисти. Про втечу серед ночі, про надію і розбите серце у Швейцарії, про гламур і любов у Парижі... Про амбіції і провал у Ріо-де-Жанейро, про успіх і пошук себе в Нью-Йорку...
«Кравчиня з Парижа» — захоплива історія, яку легко проковтнути за один вечір.
«Кравчиня з Парижа» — дебютна книжка британської соціологині Джорджії Кауфман. Майже все життя вона займалась академічною работою, а паралельно навчалась на курсах письменницької майстерності і мріяла написати свій перший роман. Героїня «Кравчиня з Парижа» — успішна кравчиня Роза Кусстатчер, хоча її життя не завжди було легким. З роману ми дізнаємось про її дитинство у гірському італійському селі і те, що з нею сталося, коли сюди прийшли нацисти. Про втечу серед ночі, про надію і розбите серце у Швейцарії, про гламур і любов у Парижі... Про амбіції і провал у Ріо-де-Жанейро, про успіх і пошук себе в Нью-Йорку.. Захоплива історія, яку легко проковтнути за один вечір.





«Коко 2.0», Дорж Бату; "Видавництво Старого лева"










Дорж Бату — один із найулюбленіших письменників в Україні, автор бестселерів «Таємниця старого Лами» та «Моцарт 2.0.», в минулому журналіст, а зараз спеціаліст з траєкторій космічних апаратів у Штатах. Його довгоочікуваний новий роман "Коко 2.0" – продовження історії, яка розпочалася у книзі «Моцарт 2.0», проте у новій пригодницько-детективній історії на перший план виходить "законодавиця моди з непростим характером і життям – Коко Шанель". Коко, як і Моцарт, також здійснює мандрівку в часі та просторі – і повертається в наш світ у 2006 році, опиняючись у шумному Нью-Йорку, вбрана у вишуканий Chanel Suit з білого твіду. Її найближчі друзі, Моцарт і дівчина з Івано-Франківська Стася, потраплять у халепу, і саме Шанель зробить усе, щоб допомогти їм та повернути друзів до Нью-Йорка. Новий роман Бату — яскравий приклад того, що хороша книжка цілком здатна змінити наше життя хоча б на кілька годин.






«Восьме життя (для Брільки)», Ніно Харатішвілі; вид-во "Комора".










Ніно Харатішвілі — німецька письменниця родом з Грузії: вона народилась у 1983 році в Грузії, а з 2000-х років живе та працює в Німеччині. Її найвідоміший роман «Восьме життя (для Брільки)» вийшов у 2014 році, був визнаний сучасною класикою у всьому світі, а англомовний переклад увійшов до короткого списку Міжнародної Букерівської премії. Це епічна сімейна сага (на тисячу сторінок), яка розвивається на фоні визначних подій 20 століття. Дія розпочинається в Грузії в 1900 році і закінчується в 2006 році в Німеччині. Роман має дуже незвичну форму: це лист від Ніци до її 12-річної племінниці Брільки, в якому Ніцо розповідає складну історію їхньої родини.






«Я іду шукати», Анастасія Нікуліна та Олег Бакулін; вид-во "Vivat".










Найдивовижніші події у цьому романі відбуваються напередодні Дня Святого Миколая. тож радимо взятися за роман наприкінці осені, у ті листопадневі дні, коли вже відчувається, що зима зовсім поруч. Самі автори описують інтригу цієї книжки таким чином: "Засновник благодійного фонду, у якого викрадають доньку, і сам безслідно зникає. Слідчий на межі розлучення за будь-яку ціну хоче зберегти власну родину. Вулиці тремтять від нелегальних нічних перегонів, блогери-мільйонники полюють на хайп, а вихованці дитячого будинку щодня чекають на волонтерів. І поки кожен загруз у своїх проблемах, дивакуватий п’ятнадцятирічний хлопець уперто везе листа Миколаю через усю країну...". "Я їду шукати" — водночас і детектив, і психологічний роман про взаємини батьків та дітей і про те, в який спосіб ми шукаємо щастя.





За матеріалами vogue.ua