Для бажаючих здійснювати правосуддя: формується новий список присяжних Новоград-Волинського міськрайонного суду

Для бажаючих здійснювати правосуддя: формується новий список присяжних Новоград-Волинського міськрайонного суду


«Відповідно до Закону України «Про судоустрій та статус суддів» та подання Територіального управління державної судової адміністрації України в Житомирській області, Новоград-Волинською міською радою формується список присяжних Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області.

Необхідна кількість присяжних – 10 осіб.

Вимоги до присяжних

Особи, які досягли тридцятирічного віку, постійно проживають на території, на яку поширюється юрисдикція Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області та виявили бажання бути присяжним мають подати до Новоград-Волинської міської ради (вул. Шевченка, 16, каб. 19) такі документи:

Власноручно підписану заяву про надання згоди на включення до списку присяжних Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області (Зразок заяви), з обов’язковим зазначенням у заяві контактного номеру та за наявності, інформації про займану посаду/ місце роботи;
Ксерокопію паспорта громадянина України (1 – 4 сторінка та сторінка з інформацією про останнє місце проживання) або ксерокопію паспорта громадянина України у вигляді ID-картки та довідку про реєстрацію місця проживання;
Копію ідентифікаційного коду.
Особа, яка подає заяву, особисто засвідчує копії поданих документів у встановленому законодавством порядку, а також несе персональну відповідальність за достовірність наданої інформації та поданих документів.



Строк прийому заяв: до 08 грудня 2022 року включно.



Додаткова інформація:



Хто такий присяжний?

Присяжним є особа, яка у випадках, визначених процесуальним законом, та за її згодою вирішує справи у складі суду разом із суддею або залучається до здійснення правосуддя.

Присяжні виконують обов’язки, визначені пунктами 1, 2, 4-6 частини сьомої статті 56 цього Закону України «Про судоустрій та статус суддів».

Гарантії прав присяжних

Присяжним за час виконання ними обов’язків у суді виплачується винагорода, розрахована виходячи з посадового окладу судді місцевого суду з урахуванням фактично відпрацьованого часу в порядку, визначеному Державною судовою адміністрацією України. Присяжним відшкодовуються витрати на проїзд і наймання житла, а також виплачуються добові. Зазначені виплати здійснюються за рахунок коштів бюджетної програми на здійснення правосуддя територіальними управліннями Державної судової адміністрації України за рахунок коштів Державного бюджету України.

За присяжними на час виконання ними обов’язків у суді за місцем основної роботи зберігаються всі гарантії та пільги, визначені законом. Час виконання присяжним обов’язків у суді зараховується до всіх видів трудового стажу. Звільнення присяжного з роботи або переведення на іншу роботу без його згоди під час виконання ним обов’язків у суді не допускається.

На присяжних поширюються гарантії незалежності і недоторканності суддів, установлені законом, на час виконання ними обов’язків із здійснення правосуддя. За обґрунтованим клопотанням присяжного заходи безпеки щодо нього можуть уживатися і після закінчення виконання цих обов’язків.

Хто не може бути присяжним?

Не можуть бути присяжними особи:

визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними;
які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов’язків присяжного;
які мають незняту чи непогашену судимість;
народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники правоохоронних органів (органів правопорядку), військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, адвокати, нотаріуси, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради правосуддя;
особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;
громадяни, які досягли шістдесяти п’яти років;
особи, які не володіють державною мовою.»


Юридичний відділ міської ради