Будьте пильні: нові шахрайства — під виглядом «покращення» мобільного зв’язку

Будьте пильні: нові шахрайства — під виглядом «покращення» мобільного зв’язку


Ошуканці телефонують до абонентів та інформують про нібито «переадресації» до іншої вежі мобільного зв’язку, що захищена від вимкнень електроенергії або на час ремонтних робіт тощо. Для цього пропонують абоненту провести деякі операції зі свого мобільного телефону.

Так, декілька днів тому 62-річна житомирянка, повіривши в таку пропозицію, втратила з банківського рахунку понад 47 тисяч гривень. Попередньо, жінка ввела зі свого телефону певну комбінацію символів, що дозволило шахраям заблокувати її номер та змінити його. Жінка марно намагалася зателефонувати та повідомити про інцидент у свій банк. Шахраї за цей час отримали доступ до банківського додатка та її рахунку й вивели звідти кошти.

Триває встановлення всіх обставини та осіб, причетних до цієї події.

Поліцейські закликають усіх користувачів мобільного зв’язку бути розсудливими та не довіряти повідомленням незнайомих абонентів:

— звертайте увагу, з якого саме номера вам телефонують;

— перевіряйте послуги, які надаються за короткими номерами та комбінаціями символів, на офіційному сайті мобільного оператора або у спеціальних додатках користувача;

— захищайте свої мобільні телефони, sim-картки та банківські мобільні додатки складними паролями;

— не переходьте за посиланнями в SMS та в інших повідомленнях, які надходять від невідомих номерів та незнайомців;

— розгляньте можливість переходу на контрактне обслуговування або зареєструйте свій мобільний номер за паспортом, аби унеможливити операції з ним сторонніми особами;

— не вказуйте у переписці, оголошеннях, інших ситуаціях, пов’язаних із переказом коштів, свій номер, «прив’язаний» до банківської карки. За можливості, користуйтеся іншим телефонним контактом.

Відділ комунікації поліції Житомирської області