![Ікони — на дерев’яних дошках з-під боєприпасів для «Градів». Унікальну каплицю збудовано для захисників](/bun/timthumb.php?w=750&h=auto&q=100&src=/domen/core/files/news/image_storage/2023/16/342025741_684094533719222_6010598666044100705_n.jpg)
Ікони — на дерев’яних дошках з-під боєприпасів для «Градів». Унікальну каплицю збудовано для захисників
- Топ новини
- 88
- коментар(і)
- 20-04-2023 03:17
У воїнів нашої легендарної 30-ї ОМБр відтепер є затишне місце, де можна помолитися та подумки побути наодинці з Богом. 14 квітня у військовій частині відкрили маленький храм — капличку, ініціаторами спорудження якої стали колишній командир бригади Олександр Зіневич і капелан Сергій Дмитрієв. Підтримали їх у цій добрій справі військовослужбовці «тридцятки» та меценати-підприємці. Відкриття стало радісною подією для всіх.
![\"Ікони](https://cdn.zvyagel.com.ua/img/noimage.png)
Розпис каплички здійснив відомий молодий художник сакрального мистецтва, монументаліст, лауреат спеціальної премії «PinchukArtCentre» Сергій Радкевич зі Львова. Військова капличка у Звягелі стала його новою творчою роботою. І першою в Україні, де застосовано сакральне мистецтво, яке називають серцем української культури. Адже наша культура бере початок із сивої давнини, коли людина шукала можливості реалізувати свою уяву в зображеннях, а згодом ці зображення стали потужною складовою національної ідентичності. Відтак художній розпис стін у храмі — це не лише прикраса. Він створює особливу атмосферу, робить будівлю унікальною.
У каплиці використано декілька цікавих експериментів як у оздобленні, так і в інтер’єрі. Щодо них іконописець навіть радився з теологами у Львові. Наприклад, зображення руки Творця використано, як образ Перемоги України. Замість класичного дерев’яного престолу вирішили поставити «живий» камінь, що уособлює міць Збройних Сил. До того ж, Житомирщина відома родовищами граніту.
![\"Ікони](https://cdn.zvyagel.com.ua/img/noimage.png)
Найцікавіше, що ікони в каплиці написані на дошках з-під БМ-21 «Град».
— Ми розібрали ящики, трохи обрізали їх і зшили по-новому, — розповів художник Сергій Радкевич. — Вирішили робити ікони не на звичайному дереві, а на тому, що містить у собі код українського війська.
![\"Ікони](https://cdn.zvyagel.com.ua/img/noimage.png)
Хоча усе зроблено не заради війни, а заради миру. Добре, коли військова річ перетворюється на мирну, що дасть захисникам духовно відновити себе після війни.
[caption id="attachment_155222" width="1500" align="aligncenter"]
Капелан Сергій Дмитрієв: «Бойовий дух українського солдата є зброєю, не менш смертоносною для ворога за гармати і танки».
— Ця капличка — новинка культурної спадщини міста, — розповів «Звягелю» капелан Сергій. — Таких каплиць із сакральним розписом в Україні на сьогодні більше немає. Займався цим один із найкращих іконописців України, котрий працював у Франції та Польщі. З вірою в Бога і рідну землю краще захищати. Відтепер двері храму будуть завжди відкриті для військовослужбовців.
Митець Сергій Радкевич розповів, що займається не лише іконографією, в якій спрощені релігійні символи поєднує з геометричними формами. У своїй творчості також поєднує вуличне мистецтво та сакральну тематику, балансуючи між сучасними фресками і графіті. Обирає для цього занедбані архітектурні об’єкти, що втратили свою функцію, і перетворює їх на духовно активні простори. Свого часу роботи Сергія Радкевича було відібрано французьким художником Жюльєном Маландом для презентації українського «street art» середовища в документальному фільмі «The New Explorers».
— Я вдячний за можливість реалізувати каплицю у воєнний час, — каже Сергій. — Дуже важливо для мене, що таким чином отримав можливість зробити щось корисне для нашого війська. Розписувати каплицю мене запросив отець Сергій — мій давній знайомий. Я відгукнувся із зацікавленням, бо розумів, що це буде не консервативна якась річ. У цій справі в мене була певна свобода, тому я зміг реалізувати цікаві власні ідеї. Завданням було зробити світлий храм для військових, що відволікатиме від подій війни, допомагатиме знайти легкість і очищення. З огляду на це я писав усі образи, зображені в каплиці. Близько чотирьох місяців пішло на реалізацію розпису.
У день відкриття тут запалили першу свічку. Разом із головою районної ради Артуром Загривим, капелан Сергій Дмитрієв вручили нагороди від Блаженнішого митрополита Епіфанія меценатам, котрі посприяли спорудженню храму.
![\"Ікони](https://cdn.zvyagel.com.ua/img/noimage.png)
Православні відзнаки отримали співвласники меблевої компанії «Garant» Олександр Диба та Микола Андрущенко, Андрій Мармалюк (ПП «Курчатко»), власник магазину «Добриня» Руслан Повальчук, керівник АТ «Житомиробленерго» Олексій Шекета.
![\"Ікони](https://cdn.zvyagel.com.ua/img/noimage.png)
Також були вручені відзнаки військовим, які будували каплицю.
[caption id="attachment_155223" width="2000" align="aligncenter"]
Відзначили військовослужбовців, які будували капличку.
Вісім років поспіль капелан Сергій Дмитрієв здійснював духовну опіку воїнів на російсько-українській війні. Він став одним із перших священиків в Україні, який із початком війни ще в 2014 році перейшов зі своїми парафіянами з МП у Київський патріархат. Його історію ми нещодавно розповідали у «Звягелі» (у №11 (1544) від 16 березня 2023 року).
![\"Ікони](https://cdn.zvyagel.com.ua/img/noimage.png)
Нагадаємо, нещодавно отець Сергій попрощався з воїнами бригади, адже тепер він обіймає посаду т.в.о. начальника Служби військового капеланства Командування Сил територіальної оборони ЗСУ.
Про службу в бригаді капелан каже: «Тут було перше бойове хрещення, і я пізнав, що таке побратимство, воїнська честь та доблесть. Навчили мене цього мої друзі, мої товариші по зброї, мої духовні діти. Разом із ними я вчився самовіддано любити Україну так, як можуть тільки справжні воїни. Люблю і пам’ятаю усіх».
А згодом капелан завершив у бригаді спорудження каплички, засвідчивши шану побратимам із такими словами:
«Немає нічого кращого за завершені добрі справи. Півроку тому ми разом розпочали важливе. Будівництво каплиці — духовного центру усіх конфесій для воїнів 30-ї бригади. Це не просто — про сакральну споруду і стіни. Це — про місце сили і джерело мотивації воїнів. Це — про бойовий дух і стійкість українського солдата, які теж є зброєю, не менш смертоносною для ворога за гармати і танки. Саме бойовий дух є стрижнем Армії, що спонукає бійця знову і знову утримувати вогняні рубежі. Попри страх, смерть, втрати, численні поранення».
[caption id="attachment_155225" width="1500" align="aligncenter"]
Спорудження каплички підтримали військові і меценати.
Меценати подякували захисникам, які стоять на сторожі захисту Батьківщини і дають усім нам можливість бути корисними в тилу для Перемоги.
![\"Ікони](https://cdn.zvyagel.com.ua/img/noimage.png)
Розпис каплички здійснив відомий молодий художник сакрального мистецтва, монументаліст, лауреат спеціальної премії «PinchukArtCentre» Сергій Радкевич зі Львова. Військова капличка у Звягелі стала його новою творчою роботою. І першою в Україні, де застосовано сакральне мистецтво, яке називають серцем української культури. Адже наша культура бере початок із сивої давнини, коли людина шукала можливості реалізувати свою уяву в зображеннях, а згодом ці зображення стали потужною складовою національної ідентичності. Відтак художній розпис стін у храмі — це не лише прикраса. Він створює особливу атмосферу, робить будівлю унікальною.
У каплиці використано декілька цікавих експериментів як у оздобленні, так і в інтер’єрі. Щодо них іконописець навіть радився з теологами у Львові. Наприклад, зображення руки Творця використано, як образ Перемоги України. Замість класичного дерев’яного престолу вирішили поставити «живий» камінь, що уособлює міць Збройних Сил. До того ж, Житомирщина відома родовищами граніту.
![\"Ікони](https://cdn.zvyagel.com.ua/img/noimage.png)
Найцікавіше, що ікони в каплиці написані на дошках з-під БМ-21 «Град».
— Ми розібрали ящики, трохи обрізали їх і зшили по-новому, — розповів художник Сергій Радкевич. — Вирішили робити ікони не на звичайному дереві, а на тому, що містить у собі код українського війська.
![\"Ікони](https://cdn.zvyagel.com.ua/img/noimage.png)
Хоча усе зроблено не заради війни, а заради миру. Добре, коли військова річ перетворюється на мирну, що дасть захисникам духовно відновити себе після війни.
[caption id="attachment_155222" width="1500" align="aligncenter"]
![\"Ікони](/domen/core/files/news/image_storage/2023/16/342256433_1196958114338050_7743965184176974835_n.jpg)
— Ця капличка — новинка культурної спадщини міста, — розповів «Звягелю» капелан Сергій. — Таких каплиць із сакральним розписом в Україні на сьогодні більше немає. Займався цим один із найкращих іконописців України, котрий працював у Франції та Польщі. З вірою в Бога і рідну землю краще захищати. Відтепер двері храму будуть завжди відкриті для військовослужбовців.
Митець Сергій Радкевич розповів, що займається не лише іконографією, в якій спрощені релігійні символи поєднує з геометричними формами. У своїй творчості також поєднує вуличне мистецтво та сакральну тематику, балансуючи між сучасними фресками і графіті. Обирає для цього занедбані архітектурні об’єкти, що втратили свою функцію, і перетворює їх на духовно активні простори. Свого часу роботи Сергія Радкевича було відібрано французьким художником Жюльєном Маландом для презентації українського «street art» середовища в документальному фільмі «The New Explorers».
— Я вдячний за можливість реалізувати каплицю у воєнний час, — каже Сергій. — Дуже важливо для мене, що таким чином отримав можливість зробити щось корисне для нашого війська. Розписувати каплицю мене запросив отець Сергій — мій давній знайомий. Я відгукнувся із зацікавленням, бо розумів, що це буде не консервативна якась річ. У цій справі в мене була певна свобода, тому я зміг реалізувати цікаві власні ідеї. Завданням було зробити світлий храм для військових, що відволікатиме від подій війни, допомагатиме знайти легкість і очищення. З огляду на це я писав усі образи, зображені в каплиці. Близько чотирьох місяців пішло на реалізацію розпису.
У день відкриття тут запалили першу свічку. Разом із головою районної ради Артуром Загривим, капелан Сергій Дмитрієв вручили нагороди від Блаженнішого митрополита Епіфанія меценатам, котрі посприяли спорудженню храму.
![\"Ікони](https://cdn.zvyagel.com.ua/img/noimage.png)
Православні відзнаки отримали співвласники меблевої компанії «Garant» Олександр Диба та Микола Андрущенко, Андрій Мармалюк (ПП «Курчатко»), власник магазину «Добриня» Руслан Повальчук, керівник АТ «Житомиробленерго» Олексій Шекета.
![\"Ікони](https://cdn.zvyagel.com.ua/img/noimage.png)
Також були вручені відзнаки військовим, які будували каплицю.
[caption id="attachment_155223" width="2000" align="aligncenter"]
![\"Ікони](/domen/core/files/news/image_storage/2023/16/342064102_646002560858032_7741751704134992875_n.jpg)
Вісім років поспіль капелан Сергій Дмитрієв здійснював духовну опіку воїнів на російсько-українській війні. Він став одним із перших священиків в Україні, який із початком війни ще в 2014 році перейшов зі своїми парафіянами з МП у Київський патріархат. Його історію ми нещодавно розповідали у «Звягелі» (у №11 (1544) від 16 березня 2023 року).
![\"Ікони](https://cdn.zvyagel.com.ua/img/noimage.png)
Нагадаємо, нещодавно отець Сергій попрощався з воїнами бригади, адже тепер він обіймає посаду т.в.о. начальника Служби військового капеланства Командування Сил територіальної оборони ЗСУ.
Про службу в бригаді капелан каже: «Тут було перше бойове хрещення, і я пізнав, що таке побратимство, воїнська честь та доблесть. Навчили мене цього мої друзі, мої товариші по зброї, мої духовні діти. Разом із ними я вчився самовіддано любити Україну так, як можуть тільки справжні воїни. Люблю і пам’ятаю усіх».
А згодом капелан завершив у бригаді спорудження каплички, засвідчивши шану побратимам із такими словами:
«Немає нічого кращого за завершені добрі справи. Півроку тому ми разом розпочали важливе. Будівництво каплиці — духовного центру усіх конфесій для воїнів 30-ї бригади. Це не просто — про сакральну споруду і стіни. Це — про місце сили і джерело мотивації воїнів. Це — про бойовий дух і стійкість українського солдата, які теж є зброєю, не менш смертоносною для ворога за гармати і танки. Саме бойовий дух є стрижнем Армії, що спонукає бійця знову і знову утримувати вогняні рубежі. Попри страх, смерть, втрати, численні поранення».
[caption id="attachment_155225" width="1500" align="aligncenter"]
![\"Ікони](/domen/core/files/news/image_storage/2023/16/341240046_899853787960614_7162450344623615154_n.jpg)
Меценати подякували захисникам, які стоять на сторожі захисту Батьківщини і дають усім нам можливість бути корисними в тилу для Перемоги.
Юлія КЛИМЧУК
Фото автора
Коментарі відсутні