У Звягелі відзначили 153-тю річницю від дня народження Лесі Українки

У Звягелі відзначили 153-тю річницю від дня народження Лесі Українки

Із нагоди 153-ї річниці від дня народження нашої видатної землячки Лариси Петрівни Косач у Звягелі відбулися заходи зі вшанування її пам’яті.

 

Керівництво громади і району, депутати, представники управлінь та відділів міської ради та громадськість поклали квіти до пам’ятника й до погруддя Лесі Українки.

У Літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відбулася літературно-музична плеяда «Лесин спадок», присвячена життю та творчості видатної письменниці, перекладачки, фольклористки, громадської діячки. У день народження Лесі Українки гості музею мали можливість серцем і душею доторкнутись до Великої Лесі крізь слова її творчості.

Хвилиною мовчання згадали Віру Омелянівну Римську. 24 лютого минув рік, як відійшла у засвіти знаменита очільниця Літературно-меморіального музею Лесі Українки, заслужена працівниця культури України, кавалер ордена Княгині Ольги ІІІ ступеня. Її справедливо називали Берегинею Лесиної оселі. Майже шістдесят років свого життя вона присвятила звягельському музею письменниці та популяризації творчої спадщини родини Косачів-Драгоманових.

У Звягелі відзначили 153-тю річницю від дня народження Лесі Українки

Окрім того, у стінах Лесиної оселі презентували фотовиставку про факти з життя Лесі Українки, яку створив письменник, громадський діяч, волонтер Мартин Якуб за допомогою штучного інтелекту.

На одному із зображень можна побачити образ Лесі Українки під час її перебування у санаторії «Континенталь» у Єгипті 1910 року. Тоді всі чекали на приліт комети Галлея, й на зображенні Леся дивиться у вечірнє небо. Також є відтворення приїзду батьків Лесі Українки до Звягеля. Для цього автор використав архівну світлину міста, краєвид з якої можна побачити на зображенні.

Мартин Якуб зазначає, що варто розуміти — це не фотографії Лесі Українки й до цього треба ставитися, як до мистецького проєкту. Це — спроба допомогти відвідувачам музею уявити, як би могла виглядати Леся Українка в тих чи інших ситуаціях, і надзвичайно важливо, щоб ці фотографії не розійшлися, як справжні.

Пишаємося тим, що наша земля стала колискою геніальної дочки українського народу, схиляємося в пошані перед світлим генієм поетеси, яка сіяла розумне, добре, вічне. 

Будьмо гідними нащадками її спадку.

Відділ інформації міської ради