Нова філософія медицини: стати другом родини
- Наше місто
- 208
- коментар(і)
- 24-04-2024 14:27
Заклад із новою філософією медицини — так позиціонують влада і медики амбулаторію сімейної медицини №11, що 24 квітня відкрила двері для пацієнтів. Переваг багато — розташована в центральній частині міста, поруч із автобусною зупинкою, від якої до закладу покладено тактильну плитку для малозрячих осіб.
Нарешті дотримані всі вимоги безбар’єрності: пандус для маломобільних людей, тактильні направляючі на підлозі всередині приміщення, на стінах — інформаційні покажчики зі шрифтом Брайля, туалетні кімнати — з поручнями. Для людей із порушеннями слуху облаштований сервіс УТОГ, через який у вайбері лікарі зв’язуватимуться з сурдоперекладачем для спілкування з пацієнтами з вадами слуху.
— Амбулаторія забезпечена всім необхідним для прийому пацієнтів та роботи медпрацівників, — розповіла Інна Вошко, директор комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Звягельської міської ради. — Проєктні роботи розпочали наприкінці березня 2023 року, а 16 квітня 2024-го оголосили про завершення ремонту. Було використано 3 млн. 145 тис. грн. Дуже вдячні владі і депутатам, далеко не в кожній громаді настільки підтримують медиків.
Під керівництвом завідувачки амбулаторії Катерини Кайданович чотири лікарі загальної практики сімейної медицини та лікар-терапевт здійснюватимуть прийом дорослого населення. Окремо у Звягелі нині створюють дитячу амбулаторію.
У відремонтованому приміщенні облаштовано сучасну систему вентиляції, аналогів якої в Україні немає. Вентиляція убезпечить пацієнтів та меди-ків від передачі вірусних інфекцій. Окремий вхід облаштовано для кашляючих хворих.
Відповідно до нової державної програми, розширено обов’язки та повноваження медичних сестер. Зокрема, частину з них в амбулаторії буде залучено на прийоми для скринінгового обстеження пацієнтів. Депутат міської ради Андрій Сухих виділив 290 тис. грн на придбання медичного обладнання.
Також медсестри проводитимуть тестування щодо психічних, онкологічних, серцево-судинних хвороб, туберкульозу.
На шляху до євроінтеграції сімейний лікар сьогодні — це не лише про лікування, а й про профілактику хвороб. Це є в пріоритеті при зверненні пацієнтів до лікарів первинної ланки.
Медики під час війни стикнулися з погіршенням ментального здоров’я пацієнтів, тож працюють над доступністю послуг із надання психічної допомоги. В амбулаторії працюватиме кабінет психотерапевта, також сімейні лікарі навчатимуть основам надання психологічної самодопомоги.
— Ідея відокремленої амбулаторії виникла під час ковіду, коли в поліклініці були великі скупчення пацієнтів, — розповів міський голова Микола Боровець. — Тому без вагань, із депутатським корпусом, прийняли рішення створити окрему амбулаторію у звільненому приміщенні ЦНАПу.
Міський голова звернувся до медиків якомога дбайливіше поставитися до нової філософії у спілкуванні з пацієнтами: «Кожен, хто уклав з вами декларацію, має відчути доброзичливість, що сімейний лікар — це друг родини. Ніщо не коштує так мало і не цінується так дорого».
Заступниця міського голови Ірина Гудзь залучає в громаду міжнародних партнерів, цього разу реаілізувати проєкт допомогла американська організація «USAID». На думку пані Ірини, Звягель стає упізнаванішим на європейській арені, беручи участь у міжнародних проєктах.
— Хоч навколо місцевих об’єктів точаться скандали, ніби вони будуть використані в чиїхось бізнес-інтересах, але насправді всі ці об’єкти стали соціальними і призначені для покращення умов життєдіяльності людей, — на цьому акцентувала Ірина Гудзь. — Наприклад, у приміщенні «молочної кухні» створено центр для дітей з особливими потребами, а нині там працює позашкільна освіта; у будівлі центральної аптеки 217 створюємо реабілітаційний центр для дітей з інвалідністю. Подяка всім, хто бореться за покращення умов життя, — подякувала Ірина Гудзь.
Українці під час війни живуть у дисбалансі, тому питання ментального здоров’я особливо важливе. Дякуємо Інні Вошко за те, що вона з колективом медиків робить усе можливе у сфері покращення надання медичних послуг.
Медичний колектив амбулаторії №11 запевнив, що тепер із ще більшою радістю ходитиме на роботу. Тож у пацієнтів є підстави вірити, що медицина дійсно стає ближчою до них, похід до лікаря стане приємнішою процедурою, а хвороб поменшає.
Юлія КЛИМЧУК
Фото автора
Коментарі відсутні