Звягель доєднався до міжнародної спільноти  ОGP Local й отримав нагороду від Ради Європи

Звягель доєднався до міжнародної спільноти ОGP Local й отримав нагороду від Ради Європи

Україна активно працює над розвитком відкритого уряду і залученням громадян до процесу прийняття рішень на місцевому рівні. Один із ключових заходів у цьому напрямку — Тиждень відкритого уряду, який проводиться в країнах-учасницях міжнародної Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», в тому числі — й Україні. Його мета — показати українському суспільству та міжнародним партнерам успішні приклади згуртованості та співпраці мешканців і муніципальної влади, поділитися досвідом, заявити про свої потреби, ознайомитися з успішними кейсами їх вирішення в інших містах.

 

Міський голова Микола Боровець та заступниця міського голови Ірина Гудзь долучилися до роботи Платформи діалогу місцевого і центрального рівнів влади «Відкрите врядування як ключовий компонент для стійких органів місцевого самоврядування», яка проводилася в межах Тижня відкритого уряду.

Під час заходу голова Асоціації міст України, привітав 11 громад — нових членів програми «Відкритий Уряд — місцевий рівень». Серед них — Звягельську та Оржицьку громади, спільна заявка яких отримала перемогу в Другому загальнонаціональному конкурсі з відкритого врядування.

Нещодавно очільники Звягельської та Оржицької громад із метою налагодження дружніх відносин, обміну досвідом, реалізації спільних проєктів та в межах спільної участі в ініціативі OGP Local підписали Меморандум про співпрацю. Згідно з ним, наші громади розвиватимуть економічне, культурне та туристичне співробітництво, обмінюватимуться кращими практиками у сфері муніципальних послуг, енергетики, освіти, соціальної сфери, сприятимуть створенню та реалізації спільних проєктів.

У ході роботи Платформи учасники ознайомилися з успішними проєктами, реалізованими в містах та селах, що сприяли громадським просторам, участі молоді та залучення громадян до процесу відновлення на місцевому рівні в Україні.

Звягельська громада отримала нагороду в номінації «Залучення молоді» за реалізацію соціального проєкту «Книга, що лікує». В межах проєкту в реабілітаційному та дитячому відділеннях КНП «Звягельська багатопрофільна лікарня» створені мінібібліотеки з понад 200 сучасних україномовних книг, які завжди у вільному доступі для пацієнтів. Книготерапія — надзвичайно корисний інструмент для покращення як фізичного, так і психічного здоров’я. Дослідження показують, що читання знижує рівень стресу, покращує настрій та зменшує симптоми депресії. Цей проєкт є важливою підтримкою захисників та дітей — тих, хто потребує нашого піклування та уваги.

Подальше впровадження Плану дій Ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд» у 2023-2025 роках має на меті відновлення та модернізацію країни після перемоги над російським агресором, а також забезпечення прозорості та підзвітності урядування. Цей план дій спрямований на забезпечення сталого розвитку країни та задоволення потреб громадян шляхом покращення управління та залучення громадськості до прийняття рішень. Особлива увага буде приділена питанням участі молоді у формуванні та реалізації політики. Також будуть здійснені заходи для покращення прозорості в інфраструктурі та видобувних галузях, забезпеченні доступності наукової інформації.

Нагадуємо, що Звягельська громада започаткувала дієву та плідну співпрацю з міжнародними проєктами, зокрема, з Офісом Ради Європи в Україні — ще у 2021 році. Реалізовано більше 10 спільних ініціатив, зокрема, за допомогою їх експертної підтримки розроблено новий статут громади, пройдено процес повернення історичної назви місту Звягель, активно впроваджується шкільний громадський бюджет та розробляється стратегія розвитку громади із залученням громадськості. А в цьому році буде розпочато пілотний проєкт щодо впровадження механізму деліберативної демократії та створено соціальний простір у с. Великий Молодьків.

Щиро дякуємо партнерам за співпрацю. Докладаємо всіх зусиль, щоб спільно створювати Звягельську громаду, де кожен почуватиметься комфортно та затишно і зможе реалізувати свій потенціал.

Платформа діалогу місцевого і центрального рівнів влади «Відкрите врядування як ключовий компонент для стійких органів місцевого самоврядування» проводилася в межах Меморандуму про взаєморозуміння між Партнерством «Відкритий Уряд», Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи та Асоціацією міст України. Він організований у співпраці з Секретаріатом Кабінету Міністрів України в межах проєкту «Посилення багаторівневого врядування, демократії та прав людини на місцевому рівні в Україні», що реалізується Конгресом у межах Плану дій Ради Європи для України на 2023-2026 роки «Стійкість, відновлення та відбудова».

Проєкт спрямований на зміцнення діалогу, партнерства та консультацій між різними рівнями влади; посилення спільного врядування та залучення громадян, у відповідності до принципів місцевої демократії та відкритого врядування; сприяння та гарантування права на рівність і недискримінацію на місцевому рівні для відновлення та відбудови України.

Відділ інформації міської ради