Скажений кіт укусив дитину
- Звягель офіційний
- 27
- коментар(і)
- 25-07-2024 10:08
17 липня на території міста Звягель зареєстровано випадок сказу безпритульної тварини (кота). Випадок зафіксовано за адресою: вул. Кутова, м. Звягель Звягельської ТГ Житомирської області. Травмована дитина 7 років.
Фахівці Звягельського районного відділу контролю та профілактики хвороб разом із представниками Держпродспоживслужби та Звягельського відділу Житомирської обласної державної лікарні ветеринарної медицини провели розслідування випадку сказу, визначили контактних осіб для проведення антирабічних щеплень. Проведена освітня санітарно-роз’яснювальна робота, роз’яснено, які кроки мають бути зроблені у випадку контакту з хворою твариною.
Сказ — це надзвичайно небезпечна інфекційна хвороба, яка супроводжується тяжким ураженням центральної нервової системи і призводить до смерті. Щорічно від сказу в світі гинуть від 20 до 70 тисяч людей.
Сказом можуть хворіти теп-локровні тварини (коти, собаки, сільськогосподарські та дикі тварини). У дикій природі сказ поширений серед лисиць, вовків, єнотів, куниць, кажанів.
Збудник сказу — специфічний вірус, що міститься у слині хворої тварини.
Людина може заразитися сказом від інфікованої тварини через: укус; подряпину та мікроушкодження шкіри; потрапляння зараженої слини на слизові оболонки.
При укусі разом зі слиною вірус потрапляє в рану. Дуже небезпечне потрапляння слини хворої тварини на слизові оболонки очей, рота, носа, а також на шкіру, де можуть бути невидимі простим оком ушкодження.
Серед людей захворювання на сказ поширюють зазвичай домашні тварини. Особливу небезпеку становлять бродячі собаки і коти. Домашні тварини можуть заражатися одна від одної і від диких тварин.
За останні роки найчастішим джерелом поширення хвороби стали лисиці.
- Ознаки сказу у тварин
Вони дуже різноманітні. Найбільш характерні — слиновиділення, водобоязнь, агресивність, параліч, але іноді вони можуть бути відсутні. У собак і котів сказ протікає у двох формах: буйній і тихій.
Хвора буйною формою тварина стає агресивною, ховається по кутках, часто змінює місце проживання, тікає з дому, гризе неїстівні предмети. Голос пропадає. Собака стає дратівливою, відмовляється від їжі і води, не відгукується на поклик, не слухається господаря. У неї відвисає хвіст і нижня щелепа, рясно виділяється слина, з’являється хиткість ходи. Тварина здатна мовчки, без гавкоту, накинутися на зустрічних і вкусити їх.
Найбільш небезпечна інша форма сказу — тиха. Основні ознаки хвороби можуть бути виражені слабо.
При всіх подібних контактах із тваринами необхідно:
✔ промити рану, садно, подряпину великою кількістю проточної води з милом;
✔ обробити рани йодною настоянкою;
✔ накласти стерильну пов’язку;
✔ негайно звернутися в медичний заклад.
- Перебіг хвороби у людини
Захворювання настає після інкубаційного періоду (4-6 тижнів), протягом якого вірус із місця проникнення в організм просувається до головного мозку і викликає його запалення. У деяких випадках цей період скорочується до 1-2 тижнів або збільшується до 1 року і більше.
Спочатку з’являються симптоми загального нездужання: температура, нудота, блювота, головний біль, загальна слабкість.
Поступово наростає сильне почуття тривоги, з’являється свербіж, поколювання, тягнучі болі уздовж найближчих до місця укусу нервових шляхів.
Далі хвороба переходить у стадію виражених клінічних явищ. Розвивається водобоязнь — хворобливе судомне скорочення м’язів гортані при спробі пити воду, при вигляді води, при звуці води, що ллється.
- Як убезпечитися від сказу:
✔ регулярно вакцинувати парентеральною вакциною свійських, дрібних домашніх тварин; диких м’ясоїдних тварин;
✔ уникати контактів із потенційно небезпечними тваринами;
✔ не торкатися диких чи безпритульних тварин (особливо слід остерігатися безпритульних, а тим більше диких тварин, які не бояться самі до вас підійти);
✔ не підгодовувати безпритульних тварин у місцях, де постійно перебувають люди (особливо діти);
✔ виконувати правила утримання тварин;
✔ продаж, купівлю, вивезення собак, котів, а також диких тварин в інші місцевості здійснювати лише за наявності ветеринарної довідки про щеплення проти сказу;
✔ не слід вбивати домашню тварину, що покусала або подряпала людину, за нею має бути встановлено 10-денне спостереження.
У разі укусу будь-якою твариною, НЕГАЙНО звернутися до лікаря!
Щеплення від сказу залишається наразі єдиним засобом щодо запобігання цьому захворюванню. Курс щеплень складає шість ін’єкцій і передбачає їх своєчасне проведення, відповідно до призначення лікаря і за певною схемою.
У жодному разі недопустимо самовільно перервати вакцинацію, припиняти або скорочувати курс, інакше щеплення будуть неефективні.
Власники тварин для здійснення щеплення проти сказу можуть звернутися до Звягельського відділу Житомирської обласної державної лікарні ветеринарної медицини за адресою: вул. Івана Франка, 48, м. Звягель.
Відділ інформації міської ради
Коментарі відсутні