Зустріч громад Звягеля та Оржиці із розробки місцевих Планів дій  у межах міжнародної ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд»

Зустріч громад Звягеля та Оржиці із розробки місцевих Планів дій у межах міжнародної ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд»

Нещодавно відбулася спільна зустріч громад Звягеля та Оржиці із розробки місцевих Планів дій у межах міжнародної ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд» за участі експертів Офісу Ради Європи в Україні та Асоціації міст України.

 

Нагадаємо, що в квітні цього року Звягель разом із Оржицею (Полтавська область) приєдналися до програми «Відкритий уряд — місцевий рівень» і стали частиною глобальної мережі, що працює над впровадженням практик відкритого урядування на місцевому рівні та увійшли у число 56 нових муніципалітетів-партнерів ініціа-тиви OGP Local.

Участь консорціуму «Звягель-Оржиця» є важливим досвідом для міжнародної ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд». По-перше, це — приклад, як долучитися невеликим громадам до ініціативи, а, по-друге, громади мають можливість попрацювати над спільними викликами, зберігаючи при цьому власний вектор розвитку та унікальні особливості.

Зустріч громад Звягеля та Оржиці із розробки місцевих Планів дій  у межах міжнародної ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд»

Варто зазначити, що всі зобов’язання Плану дій мають відповідати чотирьом принципам відкритого врядування:

1. Прозорість: інформація про діяльність органу влади відкрита, своєчасна, повна, вільно доступна для громадськості, а також відповідає основним стандартам відкритих даних;

2. Участь громадян: орган влади залучає жителів до участі в обговореннях, що сприяє прийняттю рішень, які враховують громадську думку, є більш інноваційними та ефективними;

3. Підзвітність: наявність правил, норм і механізмів, які змушують органи влади обгрунтовувати свої дії, здійснювати діяльність, відповідно до визначених для них вимог, реагування на критику, прийняття відповідальності за невідповідність дій законам або зобов’язанням;

4. Технології та інновації для прозорості та підзвітності: уряд враховує важливість надання громадянам відкритого доступу до технологій, а також усвідомлює роль нових технологій у просуванні інновацій та важливість розширення можливостей використання технологій громадянами.

Місцеві активісти, представники громадських організацій, у тому числі — ветерани та молодь активно дискутували, зосередивши свою увагу на визначенні пріоритетних напрямів майбутнього Плану дій Звягеля із урахуванням важливих цінностей демократичного суспільства та ефективного врядування.

У результаті основні акценти зробили на розвитку ветеранської політики (створення ветеранського простору, психологічна підтримка родин ветеранів, професійне навчання та перекваліфікація ветеранів), розширенню можливостей залучення молоді у життя громади (розвиток Шкільного громадського бюджету та Молодіжної ради, стажування молоді в органах місцевої влади). Присутні погодилися, що усі рішення мають розроблятися із урахуванням інклюзивності.

Експерти Офісу Ради Європи в Україні та Асоціації міст України допоможуть трансформувати напрацьовані ідеї в конкретні заходи, які ляжуть в основу майбутнього Плану дій, який буде затверджено на черговій сесії міської ради та завантажено на міжнародну онлайн платформу OGP Local.

Відділ підтримки громадських ініціатив та енергоефективності