Звягель поділився досвідом щодо впровадження відновлюваних джерел енергії
- Звягель офіційний
- 28
- коментар(і)
- 28-11-2024 09:03
Нещодавно Звягель першим прийняв учасників 3-денного навчального туру «Сонячні електростанції та теплові насоси у громадах», організованого для представників громад ГО «Екоклуб», який спрямований на обмін досвідом щодо впровадження відновлюваних джерел енергії (ВДЕ).
Під час навчання учасники отримали нові знання про:
✔ підходи до втілення проєктів ВДЕ та їхні етапи;
✔ поради щодо підготовки необхідної документації;
✔ як громади залучили кошти на втілення проєктів;
✔ які фінансові програми підтримки доступні громадам.
Відкриваючи захід, експерт ГО «Екоклуб» Михайло Лук’яник розповів, що ця громадська організація є однією з найпотужніших в Україні та поряд із проєктами щодо збереження довкілля пропагує і допомагає громадам у втіленні проєктів ВДЕ.
Міський голова Микола Боровець у вступному слові зауважив про важливість ВДЕ для розвитку громад та наголосив, що реалізація таких проєктів і надалі матиме всебічну під-тримку міської ради.
Заступниця міського голови Ірина Гудзь презентувала для учасників Звягельську міську територіальну громаду, детально зупинившись на аспектах залучення міжнародної технічної допомоги, що є потужним інструментом залучення інвестицій у розвиток громади та посилення її інституційної спроможності.
Із презентацією про етапи реформування системи централізованого опалення в місті Звягель виступила директор КП «Звягельтепло» Людмила Тодорович. Вона також повідомила, що за підтримки USAID очікується надходження когенераційних установок (виробляють як теплову, так і електричну енергію) для підприємства, що дозволить підвищити рівень енергоефективності та незалежності системи центрального теплопостачання.
Начальник відділу підтримки громадських ініціатив та енергоефективності Юрій Савич розповів про участь громади в енергоефективних проєктах, детально зупинившись на проєктах ВДЕ. Зокрема, комунальними сонячними станціями у цьому році вже вироблено понад 230 тис. кВт/год електроенергії. На завершальному етапі перебувають проєкти щодо встановлення теплового насоса у ЦРД «Дельфін» та модернізації системи опалення у Ліцеї №4, на які залучено грантові кошти від GIZ на загальну суму 270 тис. євро. У першому кварталі 2025 року також заплановано запуск ще однієї сонячної станції на водоканалі.
Представник підрядної організації Едуард Пастушенко виступив із презентацією проєкту щодо встановлення теплового насоса та індивідуального теплового пункту (ІТП) у Центрі розвитку дитини «Дельфін», що дозволить значно підвищити рівень енергоефективності закладу, який має єдиний у місті басейн для дошкільнят.
Також підписано протокол про наміри щодо співпраці у впровадженні ВДЕ та реформуванні системи центрального теплопостачання між Звягельською міською радою та ГО «Екоклуб».
Після обговорення презентацій учасники туру мали змогу ознайомитися з роботою сонячної електростанції, побудованої за фінансової підтримки ГО «Екоклуб» у лікарні, а також сонячної електростанції, теплового насосу та ІТП у ЦРД «Дельфін».
Енергетична незалежність та енергоефективність є ключовими елементами сталого розвитку будь-якої громади. Навіть під час війни муніципалітети шукають можливості, щоб встановити сонячні електростанції та теплові насоси для комунальних установ. Обладнання допомагає громадам під час кризових ситуацій, економить кошти на платі за тепло та електроенергію та підвищує енергетичну безпеку.
Відділ підтримки громадських ініціатив та енергоефективності
Коментарі відсутні