
У Ярунській громаді під загрозою закриття сільська школа — держава не дала 1,5 млн грн субвенції
- Актуально
- 391
- коментар(і)
- 18-07-2025 17:56
Про це на своїй сторінці у Фейсбуці написав голова Ярунської громади Сергій Романюк.
«Доброго дня. Крик душі...
Буквально днями відбувся розподіл освітньої субвенції до кінця 2025 року. Розповім із досвіду власної громади (Ярунська ТГ) — ми вирішили зберегти гімназію, в якій немає 45 учнів, але на 1.09.25 року буде 46 (за рахунок ВПО), і, здавалося б, на радість батькам, гімназія житиме, але ні, виявляється, при розподілі субвенції уряд взяв до уваги кількість учнів на 01.11.2024 року і на сьогодні моїй ТГ потрібно знайти близько 1,5 млн коштів для існування закладу.
Уряду не цікаво, що довезти учнів до найближчого закладу — це 16 км, аварійного напрямку (не дороги), їх не цікавлять діти ВПО, які приїхали до нас, бо є школа, їх не цікавлять тракторист і доярка, які виїдуть із цього села, бо їх дітям немає, куди йти (гімназія і садочок), їх не цікавить, що автобусне сполучення для 600 людей цього населеного пункту існує тоді, коли є навчання в гімназії і до роботи доїжджають педагоги, а за них компенсує ТГ, а коли канікули — автобусне сполучення відсутнє (як у ці дні).
Їх не цікавить, що відсутність гімназії, її учнів та колективу — це самотні 8 МЕМОРІАЛЬНИХ ДОЩОК ЗАГИБЛИМ ГЕРОЯМ на стінах порожнього закладу.
Їх не цікавить, хто зустріне чергового героя «200», а вони, на жаль, будуть, бо війна триває...
То за що ми боремося??? За таке майбутнє вмирають наші воїни???» — пише Сергій Романюк.
У коментарях до допису більшість підтримали необхідність збереження сільських навчальних закладів.
В одному з коментарів Сергій Романюк додав, що «фінансуватиму заклади і діток, за яких я взяв відповідальність, як доказ — ми не закрили жодного закладу не збираємося... Але тут мова про долю маленьких сіл і країни в цілому, і про поведінку державних управлінців, які з київських кабінетів знищують села...»
За матеріалами зі сторінки у ФБ Сергія Романюка
Фото ілюстративне
Коментарі відсутні