Представники релігійних конфесій озвучили правила поведінки в храмах

18 березня у великій залі Будинку рад відбулася зустріч представників міської влади та духовенства. Т.в.о. міського голови, секретар міської ради Олена Пономаренко та заступник міського голови Оксана Гвозденко узгодили зі священнослужителями заходи безпеки, які мають бути запроваджені в храмах через пандемію коронавірусу.
Зокрема, Олена Пономаренко зазначила, що на рівні міста вживається низка заходів щодо стримування розповсюдження хвороби та прийняті необхідні обмежувальні правила. Тому, використовуючи силу Божого слова, яке духовенство несе вірянам, Олена Анатоліївна закликала з максимальною відповідальністю підійти до дотримання карантинних умов у храмах. Лідери церков мають із розумінням поставитися до ситуації, що склалася.
У свою чергу духовенство закликає вірян з уважністю та розумінням поставитися до рекомендацій, рішень та заходів з боку держави та органів місцевого самоврядування, органів охорони здоров’я. Щоб уникнути загрози здоров’ю та життю громадян, на рівні держави заборонені масові заходи за участю понад 10 осіб, включно з обрядами та церемоніями. Тобто, на одному Богослужінні в храмах може перебувати одночасно не більше 10 осіб.
Священнослужителі підтримали утримання від практики цілування та фізичного контакту з іконами та іншими богослужбовими речами. Ці практики можна замінити малим поклоном із прихиленням голови.
Крім того, було закликано парафіян старшого віку, які перебувають у підвищеній групі ризику, утриматися від відвідування храмів, а проводити молитви вдома. Також громадяни повинні з підвищеною увагою ставитися до особистої гігієни та використовувати засоби дезінфекції.
Олена ОБУХ, т.в.о. начальника відділу інформації та зв’язків із громадськістю міської ради